"Wielkie Kolędowanie z Polsatem" pełne gwiazd [OGLĄDAJ]

Kultura
"Wielkie Kolędowanie z Polsatem" pełne gwiazd [OGLĄDAJ]
Polsat
Kolędy zaśpiewają m.in. Irena Santor, Justyna Steczkowska, Edyta Bartosiewicz, Paweł Domagała oraz Sebastian Karpiel-Bułecka

Najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewają najpopularniejsi artyści. Ta tradycja w Telewizji Polsat trwa już 12 lat. W 2019 roku wystąpią m.in. Irena Santor, Justyna Steczkowska, Edyta Bartosiewicz, Paweł Domagała oraz Sebastian Karpiel-Bułecka. Do pokamedulskiego kościoła na warszawskich Bielanach przeniesiemy się we wtorek 24 grudnia od godz. 16:45. Transmisja w Polsacie i na polsatnews.pl.

Święta to magiczny okres pełen rodzinnej atmosfery, zapachu aromatycznych przypraw i… kolęd oczywiście! Jak co roku chcemy w ten szczególny czas być blisko widzów, dlatego w Wigilię Bożego Narodzenia zapraszamy do wspólnego kolędowania z Polsatem wraz ze wszystkimi najbardziej znanymi artystami w Polsce.

 

Na "Wielkie Kolędowanie z Polsatem" zapraszamy do XVII-wiecznego barokowego kościoła pokamedulskiego w Warszawie. Jego szczególny klimat tworzą zabytkowe zdobienia - stiukowa dekoracja rokokowa oraz cenne obrazy. W zakrystii na sklepieniu znajdują się malowidła autorstwa M. A. Palloniego, nadwornego malarza Jana III Sobieskiego. Kolędników powita sam proboszcz parafii Wojciech Wójtowicz.

 

ZOBACZ: Agnieszka Hekiert: Kolędy mogą śpiewać wszyscy

 

Irena Santor, Cleo, Roksana Węgiel i... nie tylko

 

Wśród kolędujących pojawią się artyści znani widzom w każdym wieku. W tym wielopokoleniowym składzie są: Irena Santor, Cleo, Roksana Węgiel, Agnieszka Hekiert, Justyna Steczkowska, Kasia Mosek, Edyta Bartosiewicz, Paweł Domagała, Krzysztof Cugowski, bracia Golec, Kamil Bednarek i Sebastian Karpiel-Bułecka, któremu będą towarzyszyć górale. Solo lub w duetach zaprezentują kilkanaście najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

 

WIDEO: materiał "Wydarzeń" o "Wielkim Kolędowaniu z Polsatem"

  

 

Usłyszymy poruszającą kolędę "Jezus Malusieńki" wykonaną przez niespotykany do tej pory duet - Edytę Bartosiewicz i Pawła Domagałę. Pojawią się także wyjątkowe muzyczne aranżacje, jak "Gore gwiazda" w wykonaniu Kamila Bednarka, który zaśpiewa pastorałkę w typowym dla siebie stylu reggae.

 

ZOBACZ: Sławomir i Kajra: Kolędowanie z Fundacją Polsat to zaszczyt

 

Zwierzęta przemówią ludzkim głosem

 

O oprawę muzyczną zadba Grott Orkiestra pod kierownictwem Michała Grotta. Widzowie będą mieli także okazję zajrzeć do bożonarodzeniowej szopki, aby ponownie przeżyć cud narodzin Jezusa Chrystusa, otoczonego przez żywe zwierzęta. Niektóre z nich przemówią nawet ludzkim głosem!

 

Świąteczne wydarzenie poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz.

 

Tego dnia przypomnimy także koncerty z poprzednich lat, które zarejestrowane zostały w kościołach w Świętej Lipce, Warszawie i na Jasnej Górze. Kolędowanie z Polsatem to ponad siedem godzin najpiękniejszych kolęd i pastorałek, które - towarzysząc widzom Polsatu - idealnie podkreślają magię świąt.

 

Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

red/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze