Miał dopłacić 88 groszy za paczkę. Stracił 5 tys. zł

Polska
Miał dopłacić 88 groszy za paczkę. Stracił 5 tys. zł
pixelmedia
Wiadomość nie wzbudziła u niego podejrzenia, ponieważ przed świętami rzeczywiście zamawiał pewną przesyłkę przez internet. Dlatego bez obaw wszedł w link, który otrzymał w wiadomości

Jeden z mieszkańców Hrubieszowa (woj. lubelskie) dostał sms-a z informacją, że musi dopłacić 88 groszy za swoje zamówienie. Mężczyzna wszedł w link, który dostał w wiadomości, potwierdził transakcję i… stracił 5 tys. zł.

W drugi dzień świąt mężczyzna zgłosił się do komendy policji w Hrubieszowie. Jak twierdził, został oszukany w wyniku nieuprawnionej transakcji internetowej.

 

Według zeznań poszkodowanego, oszuści mieli przesłać sms-em wiadomość, w której twierdzili, że mężczyzna musi dopłacić 88 gr. do paczki.

 

ZOBACZ: "Sprzedawał" telefony, których nie miał. Spędzi w więzieniu 20 lat

 

Wiadomość nie wzbudziła u niego podejrzenia, ponieważ przed świętami rzeczywiście zamawiał pewną przesyłkę przez internet. Dlatego bez obaw wszedł w link, który otrzymał w wiadomości. Następnie został przekierowany na stronę, która łudząco przypominała witrynę internetową banku, w którym ma konto. O tym, że padł ofiarą oszustów zorientował się już niestety po autoryzacji. Z konta mężczyzny zniknęło 5 tys. zł.

 

O tym należy pamiętać przy zakupach w sieci 

 

Policja przypomina, by podczas internetowych zakupów zawsze korzystać ze sprawdzonych sklepów i ofert. Pamiętajmy również o tym, by zweryfikować opinie i komentarze na temat sprzedawcy.

 

Przy tzw. "super okazjach" musimy liczyć się z tym, że niska cena może sugerować, że mamy do czynienia z oszustwem. Kiedy zdecydujemy się już na zakupy w sieci, gromadźmy korespondencje ze sprzedawcą - w przypadku oszustwa posłuży nam ona jako dowód w sprawie. 

ZOBACZ:

 

Funkcjonariusze podkreślają również, że sytuacje, w których padliśmy ofiarą internetowych naciągaczy, należy niezwłocznie zgłaszać do najbliższej komendy policji. 

ms/bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie