Koala zatrzymał rowerzystkę i wypił wodę z bidonów. Żar lał się z nieba

Świat
Koala zatrzymał rowerzystkę i wypił wodę z bidonów. Żar lał się z nieba
Instagram/ bikebug2019
Grupa rowerzystów podróżowała w piątek do miasta Adelaide w Australii. Na swojej drodze spotkali koalę, której chcieli pomóc odnosząc do buszu.

W mediach społecznościowych rowerzystka, Anna Heusler opublikowała łamiące serca zdjęcia i filmy, które pokazują torbacza wypijającego wodę z bidonów i kurczowo trzymającego się roweru kobiety. Australijskie misie koala cierpią na brak płynów i jedzenia w związku z falą ekstremalnych upałów i pożarów. Temperatura w kraju sięga prawie 40 stopni.

Grupa rowerzystów podróżowała w piątek do miasta Adelaide w Australii. Na swojej drodze spotkali koalę, któremu chcieli pomóc odnosząc do buszu.

 

ZOBACZ: Nie żyje koala Lewis uratowany z pożaru w Australii

 

- Zatrzymałam się, a koala podszedł do mnie dość szybko. Dałam mu wodę ze wszystkich naszych bidonów. Koala wspiął się na mój rower - powiedziała Heusler telewizji 7News.

 

Kobieta w mediach społecznościowych napisała, że wokół niej jechało kilkunastu rowerzystów, a koala podszedł właśnie do niej. Pożary na wzgórzach Adelaide w Australii strawiły około 25 tysięcy hektarów ziemi. Koala jedzą liście eukaliptusa, a te zostały zdziesiątkowane przez ogień.

 

Sama nazwa "koala" pochodzi z języka aborygenów i oznacza "ten, który nie pije". Substancje mineralne i wodę te torbacze pobierają z liści eukaliptusa, a po wodę sięgają niezwykle rzadko.

 

Na Twitterze, opublikowano z kolei inny film spragnionego torbacza, pijącego wodę z węża ogrodowego w Victorii, w południowo-wschodniej Australii.

 

 

Szalejące pożary w Australii

 

Od października w pożarach zginęło 6 osób, ponad 700 domów zostało zniszczonych. Pożary szaleją zwłaszcza w stanach zachodniej i południowej Australii a także na Tasmanii.

 

W Sydney zanieczyszczenie powietrza pyłem i dymem osiągnęło taki poziom, że poruszanie się po ulicach wymaga zakładania masek i grozi poważnymi problemami zdrowotnymi. Meteorolodzy ostrzegają, że miasto może być spowite przez dym przez tygodnie, jeśli nie miesiące.

 

Kolejnym problemem jest wysoka temperatura; według prognoz może ona osiągnąć w rejonie Sydney ponad 40 st. C.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

There were about a dozen cyclists around me watching this (all men) and several commented that it was genuinely the best thing they’ve witnessed. What a truly wonderful experience. Check out my previous posts this morning for explanation. : : : #cyclingtips #cycling #roadcycling #roadbike #roadbikelife #lifeonabike #travelbybike #cyclingphotography #cycleshots #rideyourbike #instacycle #veloclub #cyclinglife #fromwhereride #switchbacks #roadslikethese #cyclingpassion #cyclingworld #whenindoubtpedalitout #womenonbikes #womenriders @cyclingtips @veloclub.cc @iamspecialized @iamspecialized_wmn @womenridebikes #rideadelaide #radelaide #adelaide #adelaidehills #southaustralia #koala #koalabear #koalabears #australia

Post udostępniony przez Lulu (@bikebug2019)

 

Tegoroczny sezon pożarów w Australii rozpoczął się wyjątkowo wcześnie i przynosi większe niż w poprzednich latach tragiczne żniwo. Gwałtowność żywiołu i niezwykle wysokie temperatury przypisywane są zmianom klimatu. 

las/prz/ polsatnews.pl, 7News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie