49 nielegalnych imigrantów płynęło łodziami przez kanał La Manche

Świat
49 nielegalnych imigrantów płynęło łodziami przez kanał La Manche
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Max Speed
Brytyjskie patrole od początku grudnia przechwyciły ok. 150 podejrzanych

Brytyjska straż przybrzeżna zatrzymała w czwartek 49 nielegalnych imigrantów z Afganistanu, Iranu i Iraku, którzy próbowali dotrzeć do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche na czterech niewielkich łodziach.

Śmigłowiec, samolot i dwa okręty brytyjskie uczestniczyły od wczesnych godzin rannych w akcji poszukiwawczo-ratowniczej u wybrzeży hrabstwa Kent.

 

ZOBACZ: Turcy przechwycili zmierzający do Grecji ponton z 111 migrantami


Telewizja Sky News pokazała ludzi w kamizelkach ratunkowych lub owiniętych w koce, eskortowanych przez funkcjonariuszy straży przybrzeżnej w porcie Dover w południowo-wschodniej Anglii.

Brytyjski Home Office - odpowiednik ministerstwa spraw wewnętrznych - poinformował w oświadczeniu, że migranci "zostaną poddani badaniom medycznym i przekazani urzędnikom imigracyjnym w celu odbycia rozmów kwalifikacyjnych".

 

Od początku grudnia przechwycono ok. 150 podejrzanych


Brytyjskie patrole regularnie przechwytują nielegalnych imigrantów próbujących przedostać się przez kanał La Manche z Francji. Od początku grudnia przechwycili ok. 150 podejrzanych, w tym kobiety i dzieci.

 

ZOBACZ: Węgry: policja zlikwidowała dwa tunele pod granicą z Serbią. Zatrzymano 44 nielegalnych imigrantów


Przedstawiciele MSW Wielkiej Brytanii poinformowali, że będą próbować odesłać do Europy kontynentalnej każdego, kto nielegalnie przybył na Wyspy. Od stycznia 2019 roku ponad 1800 osób przedostało się przez kanał La Manche na małych łodziach. Według MSW ponad 120 osób zostało odesłanych na kontynent.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie