Wskoczyli do Bugu, by przepłynąć do Polski. Wpadli na pograniczników

Polska
Wskoczyli do Bugu, by przepłynąć do Polski. Wpadli na pograniczników
Straż Graniczna
Przekroczyli nielegalnie granicę polsko-ukraińską przepływając Bug

Trzech nielegalnych imigrantów, obywatele Turcji oraz Albańczyk, przekroczyło granicę ukraińsko-polską w okolicach wsi Zbereże oraz Horodło (woj. lubelskie). Nie zważając na zimno przepłynęli najpierw Bug, a później ruszyli w głąb Polski.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zbereżu najpierw zatrzymali dwóch obywateli Turcji, którzy po przepłynięciu Bugu przemieszczali się w głąb kraju. Imigranci nie mieli przy sobie dokumentów podróży uprawniających ich do przekroczenia granicy i legalnego pobytu na terytorium Polski.

 

ZOBACZ: Węgry: policja zlikwidowała dwa tunele pod granicą z Serbią. Zatrzymano 44 nielegalnych imigrantów

 

Mieli zostać przetransportowani w głąb Europy


Podczas przesłuchania mężczyźni zeznali, że chcieli dostać się do jednego z krajów Europy Zachodniej. Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych zatrzymani zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.


Tego samego dnia funkcjonariusze z Placówki SG w Horodle w pobliżu Bugu zatrzymali obywatela Albanii. On również przez granicę polsko-ukraińską przeszedł nielegalnie. Aby dostać się do Polski przepływając Bug.

 

Kiedy pogranicznicy wykonywali czynności związane z zatrzymaniem natknęli się na dwie kolejne osoby. Zadaniem obywateli Albanii i Wielkiej Brytanii było odebranie nielegalnego imigranta i przewiezienie go na zachód Europy.

 

Albańczyk i Brytyjczyk mieli odebrać nielegalnego migrantaStraż Graniczna
Albańczyk i Brytyjczyk mieli odebrać nielegalnego migranta

Imigrant wrócił na Ukrainę, a pomocników ukarano

 

Obywatel Albanii przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy państwa i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, a następnie został przekazany ukraińskim służbom granicznym.

 

ZOBACZ: Wietnamczycy ukryci w tirze ze sklejką. Próbowali nielegalnie wjechać do Polski


Łącznicy, którzy mieli odebrać nielegalnego imigranta, usłyszeli natomiast zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i poddali się dobrowolnie karze czterech miesięcy wiezienia w zawieszeniu na 2 lata. Zgodzili się także zapłacić grzywnę.

grz/hlk/ poslatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie