Pościg za pijanym kierowcą w Warszawie. Staranował inne auto [WIDEO]

Polska
Pościg za pijanym kierowcą w Warszawie. Staranował inne auto [WIDEO]
Polsat News
Kierowca mazdy zaczął uciekać podczas kontroli

Stołeczni policjanci zatrzymali w środę w Warszawie pijanego kierowcę mazdy, który w trakcie kontroli zaczął uciekać przed stróżami prawa i doprowadził do kolizji z innym samochodem - poinformował w środę po południu podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Podkomisarz wyjaśnił, że o godz. 13.30 do policjantów dotarło zgłoszenie, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca prowadził samochód na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i Światowida. Miał on też spożywać alkohol w trakcie jazdy.

 

Próbowali otworzyć drzwi, on wcisnął gaz

 

Świstak dodał, że informacja ta została przekazana policjantom z grupy "Speed", zajmującej się zwalczaniem piratów drogowych. "Policjanci podjęli próbę zatrzymania mężczyzny na ul. Modlińskiej. Podczas interwencji, kiedy funkcjonariusz próbował otworzyć drzwi do mazdy, kierowca tego samochodu ruszył z impetem i zaczął uciekać. Zatrzymał się dopiero na skrzyżowaniu ul. Marymonckiej i Al. generał Marii Wittek, gdzie doprowadził do kolizji z innym pojazdem" - przekazał podkomisarz.

 

WIDEO: pościg za pijanym kierowcą

  

 

Kierowca został zatrzymany, a w wydychanym powietrzu miał prawie 2 promile alkoholu.

 

"Obecnie prowadzone są m.in. dodatkowe badania zatrzymanego. Noc spędzi w izbie wytrzeźwień. Dopiero po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty" - podsumował podkomisarz.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie