Polka wśród zmuszających kobiety do prostytucji we Włoszech. "Stosowali okrutne metody"

Świat
Polka wśród zmuszających kobiety do prostytucji we Włoszech. "Stosowali okrutne metody"
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Dan Philpott
Zmuszane do prostytucji kobiety, których było co najmniej 10, pochodziły z Bułgarii

Policja w Foggi aresztowała dwóch Bułgarów i Polkę, którzy oskarżeni zostali o czerpanie korzyści z prostytucji i przemoc. Według włoskiej policji przestępcy "stosując okrutne metody" mieli zmuszać grupę kobiet do prostytucji. Zatrzymane osoby miały przewodzić grupie przestępczej.

Zmuszanie do prostytucji i przemoc ze szczególnym okrucieństwem - takie zarzuty postawiła w poniedziałek włoska policja zatrzymanym w sprawie prostytucji w nadmorskiej miejscowości Lesina Marina, w pobliżu Parku Narodowego Gargano.

 

Kobiety zmuszane do prostytucji przyjeżdżały z Bułgarii 

 

Zmuszane do prostytucji kobiety, których było co najmniej 10, pochodziły z Bułgarii. 

 

Śledczy ustalili, że wobec wobec ofiara stosowano okrutne metody - bito je do krwi, wiązano kablami elektrycznymi, grożono śmiercią. Tortury przerywano, gdy bite traciły przytomność. Skalą przemocy zszokowani byli nawet włoscy mundurowi. 

 

ZOBACZ: 750 podrobionych zegarków w przerobionym zbiorniku LPG. Polacy zatrzymani we Włoszech

 

Zatrzymane osoby miały przewodzić grupie przestępczej, czerpiącej korzyści z nierządu. Bułgarzy trafili do aresztu, a Polka przebywa w areszcie domowym. Śledztwo wciąż trwa. 

 

Dwaj Bułgarzy i Polka na Pomorzu

 

Przed dwoma laty podobną grupę przestępczą - również składającą się dwóch Bułgarów i Polki - rozbili śledczy w Polsce. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zarzuciła im działanie w grupie przestępczej parającej się stręczycielstwem i sutenerstwem. Grupa miała pod swą pieczą przynajmniej kilka kobiet uprawiających przydrożną prostytucję w kilku regionach Polski. 

 

Wówczas również Bułgarzy (w wieku 34 i 39 lat) zostali aresztowani przez sąd, a 35-letnią Polkę objęto dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. 

grz/ "La Repubblica", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie