"Niech Odkupiciel stanie się światłem dla ukochanej Ukrainy". Świąteczne orędzie Franciszka

Świat
"Niech Odkupiciel stanie się światłem dla ukochanej Ukrainy". Świąteczne orędzie Franciszka
Polsat News
Papież Franciszek mówił też o sytuacji w Ziemi Świętej i Jemenie

W orędziu na Boże Narodzenie papież Franciszek zaapelował o pokój w Syrii i na Ukrainie oraz o przezwyciężenie kryzysu w Iraku. Mówił o panujących na świecie konfliktach gospodarczych, geopolitycznych i ekologicznych. Na balkonie bazyliki Świętego Piotra przytoczył słowa proroka Izajasza: "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką".

- To prawda, w ludzkich sercach istnieją ciemności, ale większe jest światło Chrystusa. Są ciemności w relacjach osobistych, rodzinnych,  społecznych, ale większe jest światło Chrystusa. Istnieją ciemności w konfliktach gospodarczych, geopolitycznych i ekologicznych, ale większe jest światło Chrystusa - mówił Franciszek.

 

ZOBACZ: "Nie czekajmy aż bliźni stanie się świetny, a Kościół doskonały". Papież na pasterce w Watykanie

 

Następnie wyraził pragnienie, aby Chrystus był światłem dla wielu dzieci, które cierpią z powodu wojen i konfliktów na Bliskim Wschodzie i w różnych krajach.

 

Franciszek: Ukraina pragnie konkretnych rozwiązań na rzecz pokoju

 

- Niech będzie pocieszeniem dla umiłowanego narodu syryjskiego, który wciąż nie widzi końca działań wojennych, rozdzierających ten kraj w minionej dekadzie. Niech wstrząśnie sumieniami ludzi dobrej woli, zainspiruje rządzących i wspólnotę międzynarodową do znalezienia rozwiązań, które zapewniłyby bezpieczeństwo i pokojowe współżycie ludów tego regionu i położyłyby kres ich cierpieniom - wzywał papież.

 

Franciszek apelował też o pokój w Ziemi Świętej i w Jemenie, o przezwyciężenie kryzysu w Iraku. - Niech Odkupiciel świata stanie się światłem dla ukochanej Ukrainy, która pragnie konkretnych rozwiązań na rzecz trwałego pokoju - mówił. 

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie