Nie żyje Allee Willis. Utwór, który stworzyła znają wszyscy fani "Przyjaciół"

Kultura
Nie żyje Allee Willis. Utwór, który stworzyła znają wszyscy fani "Przyjaciół"
PAP/EPA/PETER FOLEY
Przyczyną śmierci 72-latki było zatrzymanie akcji serca

W wieku 72 lat zmarła Allee Willis - autorka tekstów piosenek, dwukrotna zdobywczyni nagrody Grammy. Była współautorką hitów zespołu Earth, Wind & Fire: "September" i "Boogie Wonderland", a także "I'll Be There For You" zespołu The Rembrandts - motywu przewodniego sitcomu "Przyjaciele".

Willis zmarła 24 grudnia. Przyczyną śmierci 72-latki było zatrzymanie akcji serca.

 

ZOBACZ: Powrót "Przyjaciół". Trwają prace nad specjalnym odcinkiem

 

"Kiedyś jeszcze się zobaczymy"

 

"Cała Allee Willis - odeszła w najświętszym dniu w roku. Będzie mi ciebie brakowało przyjaciółko. Kiedyś się jeszcze zobaczymy" - napisał na Twitterze Philip Bailey, wokalista zespołu "Earth, Wind & Fire". To właśnie współpraca z tym zespołem przyniosła Willis rozpoznawalność.

 

 

Była współautorką hitów "September" z 1978 r. oraz "Boogie Wonderland" wydanego rok później. Oba utwory znalazły się odpowiednio na 6. i 8. miejscu amerykańskiej listy przebojów Hot 100 magazynu "Billboard".

 

 

Utwór "I'll Be There For You" zespołu The Rembrandts (1994) został wykorzystany, jako czołówka w kultowym serialu "Przyjaciele", emitowanym w latach 1994-2004. Willis, jako współautorka tekstu, była nominowana do nagrody Emmy.

 

 

Dwukrotna zdobywczyni Grammy

 

Willis była również autorką tekstów do m.in. "Neutron Dance" The Pointer Sisters (wykorzystanym w filmie "Gliniarz z Beverly Hills")  oraz "What Have I Done to Deserve This?" Pet Shop Boys.

 

 

Dwukrotnie zdobywała nagrodę Grammy - po raz pierwszy w 1986 r. za muzykę do filmu "Gliniarz z Beverly Hills", a drugi w 2016 r. za muzykę do musicalu "Kolor Purpury".

 

ZOBACZ: Złodziej podobny do Rossa z "Przyjaciół" skazany na 9 miesięcy więzienia

 

"Składamy kondolencje jej przyjaciołom, rodzinie i fanom. Jesteśmy ogromnie wdzięczni i pełni respektu dla jej pracy i artystycznej osobowości" - napisał na Twitterze zespół The Pointer Sister.

 

bas/luq/ polsatnews.pl, BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie