Pijany i bez prawa jazdy woził ludzi autobusem miejskim

Polska
Pijany i bez prawa jazdy woził ludzi autobusem miejskim
KPP Będzin
Okazało się, że kierowca ma prawie promil alkoholu

Prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał 60-letni kierowca miejskiego autobusu linii 67, wożący pasażerów w niedzielę w Będzinie (Śląskie) - poinformował w poniedziałek oficer prasowy będzińskiej policji komisarz Paweł Łotocki.

Podczas kontroli okazało się też, że 60-letni kierowca, to obywatel Ukrainy, który utracił wcześniej polskie prawo jazdy właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. W niedzielę wylegitymował się policjantom ukraińskim prawem jazdy. Został zatrzymany.

 

Zawiadomienie od pasażera

 

Jeden z pasażerów, zaniepokojony stanem kierowcy autobusu miejskiego, postanowił o swoich podejrzeniach poinformować oficera dyżurnego będzińskiej komendy.

 

ZOBACZ: Pijany kierowca chciał prowadzić autokar z wycieczką szkolną

 

Wysłany na miejsce patrol drogówki po chwili zatrzymał do kontroli kierowcę autobusu. Mundurowi od razu wyczuli od 60-letniego obywatela Ukrainy alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu.

 

Stracił prawo jazdy 

 

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu ma zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grożą mu nawet 3 lata więzienia.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie