Pijany kierowca chciał prowadzić autokar z wycieczką szkolną

Polska
Pijany kierowca chciał prowadzić autokar z wycieczką szkolną
Policja w Opolu

Policjanci z Namysłowa zatrzymali kierowcę autobusu, który będąc pod wpływem alkoholu, chciał zawieźć dzieci na wycieczkę do Milicza - poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Policjantów o rutynową kontrolę stanu technicznego dwóch autobusów, którymi dzieci szkolne miały jechać na wycieczkę, poprosili rodzice uczestników wyjazdu. Funkcjonariusze namysłowskiej drogówki nie ograniczyli się do sprawdzenia stanu opon i przeprowadzili kontrolę trzeźwości kierowców autokarów.

 

Grożą mu dwa lata pozbawienia wolności

 

- Po badaniu kierowcy na urządzeniu pomiarowym okazało się, że jest on nietrzeźwy. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. 46-latkowi zabrano prawo jazdy. Teraz grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna - powiedział Paweł Chmielewski z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

 

Wycieczka musiała poczekać na zmianę kierowcy. Policja przypomina, że przed wyjazdem w trasę, na prośbę opiekunów, rodziców lub organizatorów wyjazdu może wysłać patrol, który sprawdzi zarówno stan techniczny pojazdu, jak i trzeźwość kierowców.

 

WIDEO: Reporterski pościg. Ekipa Polsatu pomogła w zatrzymaniu pijanego kierowcy

 

 

ked/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie