Mikołaj Wild został prezesem spółki Centralny Port Komunikacyjny

Biznes
Mikołaj Wild został prezesem spółki Centralny Port Komunikacyjny
Polsat News
Decyzją rady nadzorczej Wild stanął na czele czteroosobowego zarządu

Spółka Centralny Port Komunikacyjny powstała w 2018 r., by przygotować i zrealizować budowę nowego lotniska centralnego dla Polski i inwestycji towarzyszących, w tym nowej sieci linii kolejowych, dróg ekspresowych, autostrad i pozostałej infrastruktury przesyłowej.

- Priorytetem jest dla nas rozpoczęcie prac budowlanych w 2023 r., a jednocześnie brak kompromisów w zakresie jakości prac oraz traktowania fair mieszkańców terenu inwestycji - powiedział Wild.

 

Wykup gruntów

 

Przypomniał, że w połowie 2020 roku do CPK ma dołączyć międzynarodowy doradca strategiczny, który "wesprze spółkę w realizowaniu celów".

 

ZOBACZ: "Teraz potrzebny jest tam polityk". Horała zostanie pełnomocnikiem rządu ds. CPK

 

- Kolejnym priorytetem jest dla nas rozpoczęcie dobrowolnego wykupu gruntów. Chodzi o dla zakupu nieruchomości od osób, które sobie tego życzą. Konkretne rozwiązania będziemy oczywiście konsultowali z mieszkańcami - powiedział. 

 

Pełnomocnik rządu ds. CPK

 

Oferty na prezesa spółki można było składać do 13 grudnia br.

 

Decyzją rady nadzorczej Wild stanął na czele czteroosobowego zarządu.

 

Wcześniej od 9 maja 2017 r. do 28 listopada br. był pełnomocnikiem rządu ds. CPK. W maju br. zgodnie z ustawy o CPK, został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej spółki. 28 listopada rada nadzorcza oddelegowała go do czasowego wykonywania czynności prezesa CPK.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie