"Auta wjeżdżały jedno na drugie". Karambol ponad 60 pojazdów [WIDEO]

Świat
"Auta wjeżdżały jedno na drugie". Karambol ponad 60 pojazdów [WIDEO]
Reuters/Virginia State Police
Ponad 50 osób rannych. Dwie są w stanie krytycznym

Ponad 50 osób rannych, w tym 13 ciężko - to bilans wypadku niedaleko Williamsburga w Wirginii (Stany Zjednoczone). W zdarzeniu brało udział w sumie 69 aut. Przyczyną tak dużego karambolu miała być oblodzona jezdnia oraz gęsta mgła, która znacznie utrudniała widoczność.

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 8 rano na drodze I-64. Według wstępnych ustaleń, przez złe warunki pogodowe doszło do zderzenia kilku pojazdów. Następni kierowcy zbyt późno orientowali się w sytuacji i wjeżdżali w stojące auta.

 

ZOBACZ: 39-latek naprawiał ciężarówkę, przygniotła go kabina

 

"To było przerażające"

 

- Gdy tylko wjechałem w mgłę, zwolniłem i włączyłem światła przeciwmgłowe. Nagle zobaczyłem przed sobą samochody, które wjeżdżały jedno na drugie - powiedział agencji AP Ivan Levy. Mężczyźnie udało się zatrzymać pojazd w ostatniej chwili, ale jego żona, podróżująca do pracy innym samochodem, miała mniej szczęścia. Jej auto zostało zgniecione przez kolejne, nadjeżdżające pojazdy.

 

WIDEO: karambol 69 aut na I-64 w Wirginii

  

- To było przerażające - przyznała Alena Levy, która odniosła niegroźne obrażenia. Na nagraniach z miejsca zdarzenia widać skupisko aut z rozbitymi szybami, zerwanymi maskami i zniszczonymi reflektorami.

 

Ponad 50 osób zostało rannych. Dwie znajdują się w stanie krytycznym, z kolei 11 odniosło ciężkie, ale niezagrażające życiu obrażenia.

bas/luq/ CBS News, Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie