Wysadzili bankomat na łódzkim osiedlu. Szuka ich policja

Polska
Wysadzili bankomat na łódzkim osiedlu. Szuka ich policja
Polsat News
Sprawcy wysadzili bankomat na łódzkim osiedlu Retkinia

Policja szuka dwóch mężczyzn, którzy wysadzili bankomat na osiedlu Retkinia w Łodzi i ukradli z niego kasetę z pieniędzmi. Sprawcy uciekli autem, które potem spalili w lesie za Pabianicami. - Funkcjonariusze ani bank nie mówią o skradzionej kwocie - poinformowała reporterka Polsat News Ewa Żarska.

Do zdarzenia doszło w sobotę o godz. 3:00 na osiedlu Retkinia. Nieznani, sprawcy wysadzili bankomat przy ul. Armii Krajowej, zabrali z niego jedną z kilku kaset z pieniędzmi, a następnie uciekli samochodem marki Audi.

 

- Jak wynika z zapisów monitoringu, dwaj mężczyźni odjechali w kierunku Pabianic. Około godz. 6:00 straż pożarna poinformowała policję o wezwaniu do płonącego pojazdu w lesie w miejscowości Dłutówek. Wszystko wskazuje na to, że było to audi, którym uciekli sprawcy włamania do bankomatu - poinformował asp. szt. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

ZOBACZ: Żołnierz WOT i policyjny kontrterrorysta mieli wysadzać bankomaty [WIDEO]

 

"To mogła nie być ich pierwsza kradzież"

 

- Funkcjonariusze podejrzewają, że to nie ich pierwsza kradzież. Byli bardzo dobrze przygotowani, zamaskowani - relacjonowała Żarska.

 

Na miejscu pożaru przeprowadzono policyjne oględziny. Przypuszcza się, że po podpaleniu audi, najprawdopodobniej kradzionego, włamywacze oddalili się innym pojazdem.

 

Gwis podał, że sprawcom kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

 

WIDEO: Wysadzono bankomat na łódzkim osiedlu Retkinia

  

ac/luq/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie