"Piernikowanie - świąteczne pomaganie". Fundacja Polsat dla Domowego Hospicjum "Promyczek"

Polska
"Piernikowanie - świąteczne pomaganie". Fundacja Polsat dla Domowego Hospicjum "Promyczek"
Polsat News
W charytatywne zdobienie pierniczków zaangażowały się również gwiazdy Telewizji Polsat

"Piernikowanie - świąteczne pomaganie", to wyjątkowa, charytatywna akcja dla Domowego Hospicjum Dziecięcego "Promyczek" w Otwocku. Z inicjatywy Rady Fundacji Polsat włączyli się w nią pracownicy grupy Polsat, plejada gwiazd oraz wolontariusze. Ozdobiono 20 tysięcy pierników, które trafiły do 5 tysięcy świątecznych paczek. Większość już sprzedano. Dotąd udało się zebrać ponad 60 tysięcy złotych.

- Pracownicy Telewizji Polsat po raz kolejny angażują się w akcje charytatywne. Często uczestniczą w fundacyjnych eventach, są wolontariuszami. A dziś, w wyjątkowej atmosferze, nie tylko pomagamy, ale też dobrze się bawimy, uczymy. Człowiek uczy się przez całe życie, ale w Polsacie nie musimy uczyć się pomagać. Wiemy, jak to robić - mówiła Małgorzata Nawrocka, przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

 

Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat, podkreśliła, że "fantastycznym jest dać podopiecznym hospicjum i ich rodzinom uśmiech w tych trudnych chwilach".

 

- Są nasi pracownicy, całe rodziny. Tworzymy dziś magiczny, świąteczny klimat - dodał Stanisław Janowski, prezes zarządu Telewizji Polsat.

 

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat przekazała dwa auta dziecięcym hospicjom

 

"Nawet błahostka może pomóc"

 

Dyrektor programowa Telewizji Polsat, Nina Terentiew, zauważyła, że "coś, co robimy tu, co wydaje się błahostką, może pomóc".

 

- Ktoś potem kupuje te pierniki, pieniądze z ich sprzedaży trafiają do wspaniałej fundacji, która pomaga dzieciom żyć - mówiła.

 

W zdobienie ciasteczek zaangażowały się również gwiazdy stacji.

 

- Jak byłam dziewczynką, to piekłam z mamą pierniczki. Poza tym, lubię takie precyzyjne prace - wspominała Paulina Sykut-Jeżyna z redakcji pogody.

 

- Święta to, bez wątpienia, niesamowity czas. Kojarzy się z magią i ciepłem. Fajnie, gdyby to trwało przez cały rok - spuentowała aktorka Aneta Zając.

 

WIDEO: dekorowanie pierniczków wraz z Fundacją Polsat dla Domowego Hospicjum Dziecięcego "Promyczek" w Otwocku

  

ac/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie