21-latek dusił policjantkę. Nie przestał nawet, gdy padły strzały

Polska
21-latek dusił policjantkę. Nie przestał nawet, gdy padły strzały
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News
Chciał wmówić policjantkom, że nazywa się inaczej. Gdy mu nie uwierzyły, uciekł, a potem próbował udusić jedną z nich

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 21-letni mężczyzna, który w trakcie interwencji w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie) zaatakował jedną z policjantek. Próbował ją udusić, gdy kobieta usiłowała go zatrzymać. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

- Do zdarzenia doszło kilka dni temu, kiedy dwie funkcjonariuszki dzierżoniowskiej policji udały się do Piławy Górnej, aby zatrzymać poszukiwanego mężczyznę. Nakaz jego zatrzymania wydał sąd - poinformował w sobotę asp. szt. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji.

 

Zaatakował policjantkę w krzakach

 

Poszukiwany 21-latek miał przebywać w jednym z lokali gastronomicznych.

 

- W trakcie czynności legitymowania, ukrywający się usiłował wprowadzić w błąd funkcjonariuszki, co do swojej tożsamości. Gdy policjantki zorientowały się, że mężczyzna próbuje podawać błędne dane podjęły decyzję o zatrzymaniu. W związku z tym podjął on próbę ucieczki – przekazał Jabłoński.

 

ZOBACZ: Pościg i strzały w Lubuskiem. Dwaj policjanci zostali ranni

 

Policjantki rozdzieliły się, aby zatrzymać uciekiniera. Jedna z nich wbiegła na teren gęsto porośnięty krzewami, gdzie została zaatakowana.

 

WIDEO: Zatrzymanie 21-latka, który chciał udusić policjantkę

 

  

 

Pomógł przypadkowy przechodzień

 

- Wywiązała się szarpanina. Mężczyzna zaczął dusić policjantkę. Z pomocą przybiegła druga funkcjonariuszka, która widząc, że życie jej partnerki jest zagrożone, zdecydowała się oddać strzały ostrzegawcze. Nie przyniosło to jednak efektu, a podejrzany w dalszym ciągu nie reagował na polecenia – relacjonował Jabłoński.

 

Ostatecznie policjantkom udało się zatrzymać mężczyznę, także dzięki pomocy przypadkowego przechodnia. Prokuratura postawiła 21-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec mężczyzny 2-miesięczny tymczasowy areszt. Podejrzanemu grozi teraz dożywocie.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie