Ogromne wycieczkowce zderzyły się w porcie [WIDEO]

Polska
Ogromne wycieczkowce zderzyły się w porcie [WIDEO]
Reuters
Wycieczkowce zderzyły się, gdy jeden z nich cumował w porcie

Dwa wycieczkowce należące do firmy Carnival zderzyły się w piątek w porcie Cozumel na Morzu Karaibskim. Rufa mniejszego ze statków została częściowo zniszczona. Podczas ewakuacji jedna osoba odniosła niegroźne obrażenia.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 8:30 czasu lokalnego w porcie meksykańskiej wyspy Cozumel. Statek Carnival Glory szykował się do cumowania, ale w pewnym momencie uderzył o stojący w porcie ok. 300-metrowy Carnival Legend.

 

ZOBACZ: Ratownicy wyciągają z morza żywe owce. Po czterech dniach od katastrofy statku

 

"O mój Boże, za chwilę w nas uderzy"

 

- W pewnym momencie statek zaczął mocno kołysać się na boki. Po kilku minutach kapitan ogłosił, że uderzył w nas Carnival Glory, który zboczył z kursu przez silny wiatr i duże fale - powiedział agencji Reutera Jordan Moseley, pasażer Carnival Legend. W momencie zderzenia mężczyzna jadł śniadanie na górnym pokładzie.

 

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać moment kolizji. Pasażerowie wycieczkowca zacumowanego w pewnej odległości krzyczą: "o mój Boże, on za chwilę w nas uderzy!".

 

WIDEO: moment kolizji wycieczkowców

 

  

 

Firma Carnival szacuje straty, jednak w opublikowanym oświadczeniu poinformowała, że kolizja nie wpłynie na zdolność statków do żeglugi i wrócą one na zaplanowane trasy.

bas/ Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie