Kolejne uderzenie w biznes Ubera. Firma z zakazem działania w Niemczech

Biznes
Kolejne uderzenie w biznes Ubera. Firma z zakazem działania w Niemczech
Flickr.com/ Stock Catalog
W Niemczech Uber działa w siedmiu miastach, w tym we Frankfurcie, Berlinie i Monachium.

Uber został pozbawiony licencji na prowadzenie działalności w Niemczech - zdecydował w czwartek niemiecki sąd. Werdykt to kolejny cios dla amerykańskiej spółki, która w zeszłym miesiącu została pozbawiony licencji na prowadzenie działalności w stolicy Wielkiej Brytanii Londynie.

Głównym argumentem w uzasadnieniu wyroku jest fakt, że amerykańska firma nie posiada licencji niezbędnej do oferowania usług transportu przy użyciu wynajętych samochodów.

 

W Niemczech Uber działa w siedmiu miastach, w tym we Frankfurcie, Berlinie i Monachium. Firma współpracuje wyłącznie z wypożyczalniami samochodów i licencjonowanymi kierowcami.

 

ZOBACZ: Uber bez licencji w Londynie. Wielkie problemy przewoźnika

 

Taka forma działalności to skutek wcześniejszego orzeczenia z 2015 roku. Niemiecki sąd zabronił wówczas amerykańskiej firmie kojarzenia przy pomocy aplikacji kierowców chcących prywatnymi samochodami wozić pasażerów i klientów, którzy szukają wolnego samochodu.

 

Od wyroku sądu spółka może się jeszcze odwołać.

 

- Analizujemy orzeczenie i planujemy kolejne kroki w celu zapewnienia kontynuacji naszych usług w Niemczech - przekazał rzecznik Ubera po wyroku.

las/hlk/ Reuters

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze