W urzędzie miejskim w Karczewie spadła winda. Dwie poszkodowane

Polska
W urzędzie miejskim w Karczewie spadła winda. Dwie poszkodowane
Polsat News
Z nieustalonych przyczyn winda zerwała się

W Urzędzie Miejskim w Karczewie (woj. mazowieckie) z nieustalonych na razie przyczyn zerwała się winda. W środku były dwie kobiety - poinformował nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Dwie kobiety trafiły do szpitala.

Jak przekazał policjant zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło ok. godz. 11:50.

 

Pracownica urzędu pomagała 57-letniej interesantce wyjść z budynku. Kobieta miała problem z poruszaniem się, dlatego obie skorzystały z zewnętrznej windy. W pewnym momencie doszło do awarii i dźwig spadł razem z kobietami z wysokości drugiego piętra.

 

Winda się zerwała

 

- Otrzymaliśmy informację, że w urzędzie miejskim w Karczewie przy ul. Warszawskiej miała miejsce awaria windy. Winda zerwała się. W środku znajdowały się dwie kobiety - powiedział Daniel Niezdropa. 

 

ZOBACZ: Poznań: wypadek w szybie windy. 76-latek spadł z 11. piętra

 

- Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, łącznie 14 ratowników - powiedział polsatnews.pl mł. kpt. Maciej Łodygowski, oficer prasowy KP PSP w Otwocku. Jak dodał, winda znajdowała się na zewnątrz urzędu i spadła z II piętra.

 

WIDEO: zerwana winda spadła z II piętra

  

Dwie poszkodowane

 

Kiedy strażacy dotarli winda była już otwarta. - Działania strażaków polegały na ewakuacji kobiet w bezpieczne miejsce oraz udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy - informuje mł. kpt. Łodygowski. 

 

ZOBACZ: Sześć studentek utknęło w windzie. Trafiły do szpitala

 

Kobiety były przytomne, doznały urazów kończyn. Obie trafiły z urazami trafiły do szpitala. 

 

"Winda posiada aktualne badania techniczne"

 

Burmistrz Karczewa Michał Rudzki w oświadczeniu zapewnił, że wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia jest dla niego priorytetem. "W pełnym zakresie współpracujemy z instytucjami prowadzącymi postępowanie" - napisał.

 

Dodał też, że urząd miejski dopełnił wszelkich obowiązków w celu zapewnienia bezpieczeństwa korzystania z infrastruktury znajdującej się w budynku UM w Karczewie.

 

"Winda posiada aktualne badania techniczne oraz spełnia wymogi Urzędu Dozoru Technicznego, a ostatni przegląd techniczny miał miejsce w grudniu b.r. Osoby poszkodowane są aktualnie diagnozowane. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, deklarując udzielenie niezbędnej pomocy" - przekazał burmistrz Karczewa Michał Rudzki.

pgo/ polsatnews.pl, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze