"Amstaff w wannie pełnej odchodów". Wyrok ws. oprawców Luny

Polska
"Amstaff w wannie pełnej odchodów". Wyrok ws. oprawców Luny
Polsat News
Skrajnie zaniedbany amstaff został odnaleziony w wannie pełnej swoich odchodów w jednym z mieszkań w Łodzi.

Skrajnie zaniedbany amstaff został odnaleziony w wannie pełnej swoich odchodów w jednym z mieszkań w Łodzi. W sprawie zatrzymano wówczas Sandrę K., 27-letnią opiekunkę zwierzęcia. W czwartek ona oraz jej partner Marcin P. usłyszeli wyrok w Sądzie Okręgowym w Łodzi.

- Kara dwóch lat ograniczenia wolności w formie pracy na rzecz zwierząt dla Sandry K. oraz dwóch lat ograniczenia wolności w formie pracy na rzecz zwierząt dla Macieja P. - powiedziała sędzia Katarzyna Trafisz z Sądu Okręgowego w Łodzi, odczytując wyrok.

 

Sąd orzekł wobec oskarżonych również środek karny w postaci zakazu posiadania wszelkich zwierząt na okres pięciu lat oraz nawiązkę - po 2 tys. zł na rzecz schroniska przy ulicy Marmurowej w Łodzi.

 

- Nie ma żadnej okoliczności, która usprawiedliwiałaby oskarżonych - mówiła na sali sądowej prokurator.

 

WIDEO: Zapadł wyrok ws. oprawców Luny

  

ZOBACZ: Winda ruszyła, a pies zawisł na smyczy. Dramatyczna akcja ratunkowa

 

"Od wielu tygodni musiał nie dostawać jeść"

 

Zwierzę zostało odebrane właścicielom przez Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi. Wezwanie w sprawie zaniedbanego psa złożyli sąsiedzi.

 

- Kiedy w końcu udało się nam wejść do mieszkania, zastaliśmy przerażający obraz skrajnie wychudzonej suki. Zwierzę przebywało w wannie, co miało prawdopodobnie pozwolić jej na swobodne wydalanie, bez zanieczyszczania mieszkania – mówił reporterce Ewie Żarskiej Patryk Polit, z Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi.

 

- W mojej praktyce lekarsko weterynaryjnej nie widziałam czegoś takiego. To jest skrajne zaniedbanie, ten pies od wielu tygodni musiał nie dostawać jeść – tłumaczyła kilka miesięcy temu Maria Różewicz z kliniki Vet-Med. Pracownicy lecznicy, do której trafił wówczas pies, nazwali go Luna.

 

Zwierzę, po ośmiu miesiącach pobytu w schronisku, zmarło.

 

 

las/luq/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie