Zarzut zabójstwa dla 17-latka z Kołobrzegu. Będzie wniosek o areszt

Polska
Zarzut zabójstwa dla 17-latka z Kołobrzegu. Będzie wniosek o areszt
Polsat News
17-latek przed przesłuchaniem w prokuraturze

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu chce trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania 17-latka podejrzanego o zabójstwo 16-letniego Sebastiana J. Wniosek jeszcze w środę zostanie złożony do sądu – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski. Wcześniej Adrian W. usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do winy - informuje reporter Polsat News Wojciech Gaweł.

Po godz. 8 rano w środę 17-letniego Adriana W. podejrzewanego o zabójstwo 16-letniego Sebastiana J. doprowadzono przez policję na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu. Usłyszał on zarzut popełnienia zbrodni. Za przestępstwo odpowiadać ma jak dorosły, z tym, że maksymalny wymiar kary, jaki mu grozi, to 25 lat więzienia.

 

Podał motyw

 

- Prokurator chce trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania Adriana W. podejrzanego o zabójstwo Sebastiana J. Wniosek o areszt jeszcze dziś zostanie złożony do kołobrzeskiego sądu – poinformował prokurator Gąsiorowski.

 

W. przyznał się do zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. Powiedział, że w poniedziałek rano czekał na klatce schodowej na Sebastiana J. i kilkukrotnie ugodził go nożem.

 

Prok. Gąsiorowski poinformował, że Adrian W. wyjaśnił motyw swojego działania. - Od pewnego czasu czuł urazę do Sebastiana, bo kiedyś byli bardzo bliskimi kolegami, dobrymi przyjaciółmi, a te kontakty zaczęły się psuć. Sebastian nie chciał się z nim często spotykać. Zdaniem podejrzanego, zaistniała taka sytuacja, że on nie mógł się porozumieć z pokrzywdzonym i postanowił pozbawić go życia – powiedział prokurator.

 

Dodał, że potrzebna będzie weryfikacja tych wyjaśnień pod kątem ich wiarygodności. - Nie obejdzie się bez opinii biegłych psychiatrów i psychologów – zaznaczył rzecznik prokuratury.

 

Gąsiorowski poinformował, że w czwartek ma być przeprowadzona sekcja zwłok Sebastiana J., by ustalić, które z obrażeń było przyczyną śmierci chłopca.

 

ZOBACZ: Śmierć 16-latka w Kołobrzegu. "Matka znalazła go w kałuży krwi"

 

Morderstwo kolegi

 

17-latek został zatrzymany przez policję w poniedziałek po południu, kilka godzin po zabójstwie, niedaleko szkoły zawodowej, do której uczęszcza i, której uczniem był też zamordowany Sebastian J. Adrian W. i jego ofiara znali się jeszcze z podstawówki. Według znajomych obu, do niedawna mieli się przyjaźnić.

 

W śledztwie, jak poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski, zabezpieczona została m.in. korespondencja sms-owa między nastolatkami. Wskazał, że możliwe, iż śledczy będą musieli też dotrzeć do zapisu rozmów z komunikatorów internetowych. Przeprowadzone zostaną badania genetyczne, m.in. odzieży Adriana W., by ustalić, czy jest na niej DNA jego ofiary.

 

ZOBACZ: "Zrobię to jak będzie sam w domu" - pisał Adrian W. Nowe fakty ws. zbrodni w Kołobrzegu

 

Znaleziony w kałuży krwi

 

Zakrwawionego 16-latka znaleziono w poniedziałek rano na klatce schodowej bloku przy ul. Rybackiej w Kołobrzegu, w którym mieszkał. Wezwano pogotowie. Na ratunek było za późno. Lekarz stwierdził zgon. Sebastian J. miał sześć ran kłutych m.in. szyi i klatki piersiowej. Zlecona sekcja zwłok wykaże, która z nich spowodowała śmierć chłopca. Sebastian J. miał tego dnia jechać na praktyki szkolne do Karlina.

ac/ml/pgo/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie