Sortował śmieci, znalazł bombę

Polska
Sortował śmieci, znalazł bombę
radzyn-podlaski.lubelska.policja.gov.pl
Bombę znalazł pracownik sortowni śmieci.

Przedmiot przypominający niewybuch znalazł podczas sortownia odpadów pracownik zakładu w Adamkach (Lubelskie). Po zbadaniu przez pirotechników okazało się, że to ćwiczebna bomba lotnicza - poinformowała w poniedziałek policja.

Zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu wpłynęło w sobotę do komendy policji w Radzyniu Podlaskim. - Dyżurny radzyńskiej komendy został powiadomiony, iż na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach znaleziony został przedmiot przypominający niewybuch. Pracownik sortowni ujawnił go na taśmie podczas segregacji odpadów - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim Piotr Mucha.

 

ZOBACZ: Rozkręcała kredens, znalazła... granat. W tajnej skrytce leżał od lat

 

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze radzyńskiej jednostki, a przedmiot przypominający niewybuch został wywieziony. Mucha powiedział, że po sprawdzeniu przez pirotechników, m.in. na poligonie, okazało się, że to ćwiczebna bomba lotnicza, która nie zawiera materiałów wybuchowych. Teraz policja będzie wyjaśniała, z jakich czasów pochodzi bomba i skąd się wzięła w śmieciach.

 

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać ani próbować przenosić. - Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń - dodał Mucha.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie