Samochód na torach, w środku śpiący kierowca

Polska
Samochód na torach, w środku śpiący kierowca
lubelska.policja.gov.pl
Maszynista zdołał zahamować przed pojazdem.

1,7 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który utknął samochodem na przejeździe kolejowym w miejscowości Stara Wieś (Lubelskie). Nic mu się nie stało, ponieważ maszynista nadjeżdżającej powoli lokomotywy zdołał zahamować przed pojazdem.

Maszynista prowadził lokomotywę z prędkością około 20 km na godzinę. Była to jazda testowa. W miejscowości Stara Wieś niedaleko Puław zobaczył stojący na jego torze samochód marki Audi. Zdołał zatrzymać lokomotywę, do zderzenia nie doszło – poinformowała w poniedziałek policja.

 

ZOBACZ: Wjechał dostawczakiem przed pociąg PKP Intercity. Był nietrzeźwy

 

W samochodzie siedział mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego, maszynista nie mógł się z nim porozumieć. Została wezwana policja. Badanie wykazało, że 41-letni kierowca ma 1,7 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu przesłuchany. Będzie odpowiadał za prowadzenie samochodu po pijanemu. Policja zabrała mu prawo jazdy.

 

Przejazd w Starej Wsi leży na trasie kolejowej między Lublinem a Warszawą, która jest modernizowana. Pijany kierowca utknął na tym przejeździe w nocy z piątku na sobotę, gdy trwały tam jazdy testowe. Od niedzieli wznowiony został regularny ruch pociągów po jednym torze.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie