Kolejny kandydat na szefa PO? "Bardzo poważnie rozważam"

Polska
Kolejny kandydat na szefa PO? "Bardzo poważnie rozważam"
Polsat News
Grzegorz Schetyna nie ogłosił, czy będzie ubiegał się o reelekcję.

- Bardzo poważnie rozważam kandydowanie na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - powiedział w poniedziałek europoseł Bartosz Arłukowicz. Dodał, że jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, ale podejmie ją w najbliższym czasie.

Arłukowicz jest byłym posłem SLD i Lewicy oraz Platformy, byłym ministrem zdrowia w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz (2011-15). Od 2019 jest europosłem wybranym z listy Koalicji Europejskiej. Ostatnio jego nazwisko wymieniano w kontekście prawyborów prezydenckich w PO, do których w końcu nie stanął.


W sobotę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zdecydowała, że wybory przewodniczącego PO odbędą się 25 stycznia 2020 roku, a ewentualna druga tura 8 lutego. Kandydaci mogą się zgłaszać do 3 stycznia.

 

ZOBACZ: Joanna Mucha wystartuje w wyborach na szefa PO


Dotąd wolę kandydowania ogłosili: Bogdan Zdrojewski, Borys Budka i Joanna Mucha. Wciąż nie wiadomo, czy na start zdecyduje się lider partii Grzegorz Schetyna. Jego bliscy współpracownicy zapewniają, że będzie ubiegał się o reelekcję.


W sobotę były lider PO, a obecnie szef EPL Donald Tusk mówił, że w PO potrzeba zmiany, zarówno pokoleniowej, jak i energetycznej. Podkreślił przy tym, że bardzo docenia to, co zrobił dla partii szef Platformy Grzegorz Schetyna.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie