Silnie powieje w pięciu województwach. IMGW ostrzega

Polska
Silnie powieje w pięciu województwach. IMGW ostrzega
Polsat News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w niedzielę ostrzeżenia o silnym wietrze dla pięciu województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują: w południowych powiatach województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz w północnych powiatach województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

 

ZOBACZ: Naukowcy: możliwe, że "człowiek z przyszłości'' będzie potrzebował dużo więcej kalorii

 

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

 

IMGW

Według prognozy pogody na niedzielę od rana do wieczora na terenie tych województw przewidywany jest silny wiatr z południowego zachodu o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h. W południowej Małopolsce i na południu woj. śląskiego silny wiatr w niedzielę ma wiać od godz. 7 do godz. 19, a na południu podkarpackiego - od godz. 10 do 21.

 

WIDEO: sprawdź dzisiejszą prognozę pogody dla całej Polski

 

  

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze