Morawiecki wytyka błędy w książce Tuska. "Co tu się nie zgadza?"

Polska
Morawiecki wytyka błędy w książce Tuska. "Co tu się nie zgadza?"
PAP/Radek Pietruszka
Mateusz Morawiecki postanowił odnieść się do fragmentu książki Donalda Tuska na Facebooku

"Jeden z moich współpracowników zadał mi wczoraj zagadkę. Czytał ostatnio książkę Donalda Tuska »Szczerze« . To książka, którą przewodniczący Tusk reklamuje jako swój dziennik, który pisał regularnie podczas pracy jako przewodniczący Rady Europejskiej. Pokazał mi jej fragment i zapytał: Co tu się nie zgadza? – napisał premier na swoim Facebooku. Jak się okazało błąd dotyczył daty pewnego meczu.

Książka "Szczerze" Donalda Tuska ukazała się 12 grudnia. To osobisty dziennik Przewodniczącego Rady Europejskiej, który od kilku dni promuje w mediach.

 

ZOBACZ: "Ekipa żmij". Kolejna książka byłego urzędnika Białego Domu o Trumpie

 

Mateusz Morawiecki postanowił odnieść się do fragmentu książki na Facebooku. Zapytał swoich obserwatorów "co jest w nim nie tak?", przytaczając treść:

 

"6 kwietnia 2017. To niewiarygodne, co on zrobił. Pięć goli w dziewięć minut! Lewandowski w meczu z Wolfsburgiem wszedł z ławki rezerwowych, by ustanowić rekord wszech czasów. Nie wierzyłem własnym oczom".

 

"Ups… Już wiecie co tutaj nie gra?" – zapytał premier.


"Gratuluję wszystkim, którzy zgadli. Tak, Robert rekordowe 5 bramek w 9 minut strzelił we wrześniu 2015 roku, a nie w kwietniu 2017. To oznacza, że ten »wpis z dziennika« raczej nie powstał 6 kwietnia 2017 roku" – pisze Mateusz Morawiecki.

 

 

las/bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie