Nie zatrzymał się do kontroli, uszkodził radiowóz. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Polska
Nie zatrzymał się do kontroli, uszkodził radiowóz. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
KPP w Strzelcach Krajeńskich
Nie zatrzymał się do kontroli, uszkodził radiowóz. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

- Do 5 lat więzienia grozi 29-latkowi, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podczas ucieczki uszkodził policyjny radiowóz. Mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – poinformował w sobotę Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Okazało się również, że mężczyzna samochód zabrał bez wiedzy właściciela, a auto nie było dopuszczone do ruchu.

 

- 29-letni mieszkaniec gm. Stare Kurowo usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, złamania zakazu prowadzenia pojazdów i krótkotrwałego użycia samochodu. Policjanci będą również analizować jego zachowanie na drodze pod kątem popełnionych wykroczeń – przekazał Bartos.

 

ZOBACZ: Wypadek na A4 w kierunku Rzeszowa. W akcji śmigłowiec LPR

 

Do zatrzymania 29-latka doszło w czwartek wieczorem. Policja otrzymała wówczas sygnał, że po jednej z miejscowości w gminie Stare Kurowo porusza się kierowca, który ma zakaz prowadzenia pojazdów. Policyjny radiowóz szybko namierzył wskazany w zgłoszeniu samochód.

 

Próbował zepchnąć radiowóz i zaczął uciekać

 

Policyjny radiowóz zajechał drogę kierowcy forda, mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten jednak próbował zepchnąć radiowóz z drogi i zaczął uciekać.

 

- Łamał przy tym wiele przepisów drogowych, powodując ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Policjanci rozpoznali, że kierowca jest im znany z wcześniejszych interwencji. Był to 29-latek z gm. Stare Kurowo mający dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – powiedział Bartos.

 

Dodał, że funkcjonariusze zatrzymali go w jednym z mieszkań, gdzie próbował jeszcze się schować.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie