Raper Rahim odznaczony przez ministra kultury

Kultura
Raper Rahim odznaczony przez ministra kultury
Facebook/Rahim
Rahim został uhonorowany odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Sebastian Salbert, szerszej publiczności znany jako Rahim, raper takich formacji jak Paktofonika i Pokahontaz, otrzymał odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

"Dalszy ciąg wróżę las rąk w górze/podziemny krąg służę w nim tej subkulturze/jak Ytong w murze, wąż w nowej skórze/i o i o i oby jak najdłużej" - napisał na Facebooku Rahim, cytując swoje wersy z utworu Re’trans’misja Pokahontaz i udostępnił zdjęcie odznaczenia od ministra.

 


Sebastian Salbert urodził się 17 listopada 1978 roku w Katowicach.

 

ZOBACZ: Bonus RPK wypuścił nowy singiel. "Jestem niewinny i zdania nie zmieniam"


Zaczynał w 1994 roku w formacji 3xKlan. Dwa lata później wyprodukował dwa utwory na płytę zespołu Kaliber 44 - Księga Tajemnicza. Prolog. W 1998 r. wraz z Piotrem "Magikiem" Łuszczem i Wojciechem "Fokusem" Alszerem założył grupę Paktofonika.


Po tragicznej śmierci "Magika" z "Fokusem" i DJ Bambusem stworzyli grupę Pokahontaz.

 

Album roku, jeden z najlepszych raperów w Polsce


W 2001 roku wraz z zespołem Paktofonika otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album roku - hip-hop za płytę pt. Kinematografia.


"Rahim" rozwija też swoją solową karierę i angażuje się w inne projekty. Jest m.in. właścicielem agencji artystyczno-wydawniczej MaxFloRec.


W 2011 roku Salbert został sklasyfikowany na 25. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu "Machina".

 

ZOBACZ: "Lepka noc w samym środku lipca". RCB dumne, że zainspirowało Taco Hemingway'a


Historię Paktofoniki i Rahima przedstawia film "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida. Rahim wystąpił też w przedstawieniu "Szepty" w reżyserii Jacka Burbana na scenie kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu. Zajmuje się także komponowaniem muzyki filmowej.


Odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej", nadaje się osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

prz/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie