Wybuch pieca na Dolnym Śląsku. Jest ofiara śmiertelna

Polska
Wybuch pieca na Dolnym Śląsku. Jest ofiara śmiertelna
OSP Dziadowa Kłoda
Służby powiadomił mieszkaniec budynku, który w sąsiednim lokalu usłyszał wybuch

Do wybuchu pieca doszło w czwartek wieczorem w budynku wielorodzinnym w Dziadowej Kłodzie w powiecie oleśnickim na Dolnym Śląsku. Jedna osoba nie żyje, druga została poszkodowana. Nie doszło do pożaru.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 19. Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu przekazał PAP, że najprawdopodobniej w jednym z mieszkań w wielorodzinnym budynku doszło do wybuchu pieca. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej; wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Jak poinformował mł. asp. Marcin Purzyński z KP PSP w Oleśnicy, służby powiadomił mieszkaniec budynku, który w sąsiednim lokalu usłyszał wybuch. - W mieszkaniu przebywały dwie osoby, matka i jej córka. Córka została poszkodowana i odwieziona do szpitala, u jej matki lekarz stwierdził zgon – przekazał.

 

ZOBACZ: Wybuch gazu w Preszowie. Aresztowano trzy osoby

 

Mieszkańców ewakuowano

 

Dodał, że nie doszło do pożaru i konstrukcja budynku nie została naruszona. Mieszkańcy budynku ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem straży.

 

- Nie wiadomo co było przyczyną wybuchu. Na miejscu pracuje policja i prokurator, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia – powiedział Purzyński.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie