Napaść na Polaków w Rimini. Jest wyrok Sądu Najwyższego we Włoszech

Świat
Napaść na Polaków w Rimini. Jest wyrok Sądu Najwyższego we Włoszech
Polsat News
Imigrant uczestniczył w zbiorowym gwałcie na młodej Polce na plaży i w ciężkim pobiciu jej partnera

Włoski Sąd Najwyższy utrzymał w czwartek karę 16 lat więzienia dla sprawcy napaści, w tym gwałtu, na dwoje polskich turystów w Rimini - Kongijczyka Guerlina Butungu. Sąd odrzucił jego odwołanie od wyroku.

Wyrok 16 lat więzienia wobec Guerlina Butungu wydał najpierw sąd pierwszej instancji w Rimini w listopadzie 2017 roku, a w zeszłym roku utrzymał go sąd apelacyjny w Bolonii.

 

ZOBACZ: "Nie potrzebujemy osobników w ciemnych koszulach". Władze Rimini reagują na patrole narodowców

 

Obrona Butungu złożyła jednak odwołanie, twierdząc, że nie ma dowodów na to, że imigrant uczestniczył w zbiorowym gwałcie na młodej Polce na plaży i w ciężkim pobiciu jej partnera oraz w innych napaściach, w tym w gwałcie i w jego próbie w Rimini przed dwoma laty.

 

Sądy nie uznały okoliczności łagodzących

 

Ponadto obrońca wśród powodów zaskarżenia wyroku wskazał to, że sądy nie uznały okoliczności łagodzących, to znaczy faktu, iż Butungu nie był wcześniej karany i ma za sobą "trudną przeszłość" w swoim kraju.

 

ZOBACZ: Atak na młodą turystkę w Rimini. Ofiarą jest Dunka

 

Trzej pozostali członkowie gangu, który napadł na polskich turystów, czyli nastoletni synowie imigrantów z Maroka i Nigerii, zostali skazani przez sąd dla nieletnich na kary po 9 lat i 8 miesięcy. Wyrok ten utrzymał sąd apelacyjny.

 

Polkę zgwałcono, jej partnera pobito

 

Do gwałtu na Polce doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia 2017 roku na plaży w Rimini. Jej partnera brutalnie pobito. Sprawcami okazali się młodzi imigranci - 20-letni Kongijczyk, dwóch braci Marokańczyków w wieku 15 i 17 lat i 16-letni Nigeryjczyk. Ten pierwszy został skazany na 16 lat więzienia, pozostali z racji wieku otrzymali wyroki 9 lat i 8 miesięcy odosobnienia.

ml/grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie