Atak na młodą turystkę w Rimini. Ofiarą jest Dunka

Świat
Atak na młodą turystkę w Rimini. Ofiarą jest Dunka
Polsat News

26-letnia Dunka została zaatakowana przez 37-letniego obywatela Bangladeszu - ustalili śledczy. Mężczyzna ma w swojej kartotece już trzy inne podejrzenia o napaści seksualne, w tym jedną na osobę nieletnią. Rok temu ofiarą gwałtu w Rimini padła młoda Polka. Wszyscy sprawcy zostali aresztowani, skazani i odbywają kary: od prawie 10 do 16 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 26 sierpnia. Zgodnie z rekonstrukcją wydarzeń dokonaną przez śledczych, około godz. 5:30 uliczny sprzedawca róż zauważył młodą kobietę idącą samotnie po ulicy Viale Regina Margherita. Kobieta szła wówczas w kierunku swojego hotelu.

 

Do ataku doszło po tym, gdy mężczyzna zaczął komplementować turystkę, a ta odrzuciła jego zaloty. Według włoskich mediów, atak miał charakter seksualny. 

 

Gdy kobieta zaczęła krzyczeć, mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia na rowerze. Turystka schroniła się w pobliskim barze, skąd zadzwoniła na policję.

 

Trafił do aresztu

 

Domniemany sprawca ataku został zatrzymany po blisko dobie. Wpadł, ponieważ policjanci rozpoznali jego rower. 

 

Okazało się, że to 37-letni obywatel Bangladeszu. Był już znany policji, ponieważ trzykrotnie wcześniej bywał podejrzany o napaści seksualne, w tym raz na osobie niepełnoletniej. 

 

Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu. 

 

corriere.it

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie