Tokarczuk odbierała Nobla w sukni od Baczyńskiej. Kreacja łączy dwa światy

Polska
Tokarczuk odbierała Nobla w sukni od Baczyńskiej. Kreacja łączy dwa światy
Polsat News
Gosia Baczyńska zaprojektowała suknię dla polskiej noblistki

- Musiałam połączyć dwa światy: suknia miała być bardzo elegancka, godna tej ceremonii, a zarazem musiała być suknią Olgi Tokarczuk - powiedziała Polsat News Gosia Baczyńska. To właśnie w sukience od tej polskiej projektantki Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla.

We wtorek w sztokholmskiej filharmonii trwa ceremonia wręczenia Nagród Nobla, podczas której Olga Tokarczuk odebrała dyplom i złoty medal z rąk króla Karola XVI Gustawa. Tokarczuk otrzymała Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok. 

 

"Musiałam połączyć dwa światy"

 

W rozmowie z Polsat News przyznała, że przygotowanie kreacji dla polskiej noblistki było bardzo wymagającym zadaniem. - Musiałam połączyć dwa światy: suknia miała być bardzo elegancka, godna tej ceremonii, a zarazem musiała być suknią Olgi Tokarczuk. Ona musiała pozostać w niej sobą - wyjaśniła. 

 

ZOBACZ: Dredy na głowie, sałata na talerzu. Kim jest Olga Tokarczuk?

 

Jak dodała, kreację nazwała "suknią poza czasem". - Ona oddaje to co jest, to co było i to co będzie - jak literatura noblistki - powiedziała Baczyńska. 

 

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla w sukience od Gosi BaczyńskiejPAP/EPA/Jonas Ekstromer / POOL
Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla w sukience od Gosi Baczyńskiej

 

"Dziękuję, że obdarzyłaś mnie zaufaniem"

 

"Dziękuję, że obdarzyłaś mnie zaufaniem i że mogę być z Tobą w tym ważnym dla naszej kultury momencie" - napisała w mediach społecznościowych Baczyńska.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Droga Olgo, Jutro wielki dzień! Jutro z rąk Króla Karola XVI Gustawa otrzymasz jedną z najbardziej prestiżowych nagród na świecie, Nobel Prize! @nobelprize_org Najszczersze gratulacje, Największa duma! Dziękuję, że obdarzyłaś mnie zaufaniem i że mogę być z Tobą w tym ważnym dla naszej kultury momencie. Dziękuję za mądre słowa zawarte we wczorajszej mowie Noblowskie, które sądzę, każdemu z nas pozwoliły choć troszkę uporządkować myślenie o czasie, w którym żyjemy, uporządkować i nazwać to nienazwane, a co każdemu z nas doskwiera. #gosiabaczynska #olgatokarczuk #nobelprize #nobelpeaceprize #nobel #nobeldress #highfashion #ootd

A post shared by GOSIA BACZYŃSKA (@gosiabaczynska_official) on

pgo/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie