Seniorzy tulą maluszki. Wystartowała akcja w poznańskim szpitalu

Świat
Seniorzy tulą maluszki. Wystartowała akcja w poznańskim szpitalu
Facebook.com/Motyle dla hospicjum
Seniorzy tulą maluszki. Wystartowała akcja w poznańskim szpitalu

Wolontariusze projektu "Senior maluszka tuli" rozpoczęli służbę na oddziale noworodkowym w poznańskim szpitalu - poinformowali na Facebooku organizatorzy projektu. "Z tego, co wiemy, poszło im znakomicie!" - dodali i publikowali zdjęcia. Nowo narodzone dzieci, którymi opiekują się seniorzy z różnych powodów nie są odwiedzane.

Projekt wystartował w czwartek na Oddziale Noworodkowym szpitala im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

 

130 tys. chętnych seniorów

 

Pomysł przytulania maluszków zachęcił 130 tys. osób, które zgłosiły się do pomocy.

 

Organizatorzy podają, że "po odpowiednim szkoleniu, rozmowie z psychologiem i badaniach lekarskich nadszedł ten długo wyczekiwany moment i w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza zainaugurowano projekt".

 

ZOBACZ: Wizyta w zoo lub mięsna potrawa. Wyjątkowa choinka z życzeniami seniorów

 

Seniorzy oprócz odbycia szkoleń poznali m.in. topografię szpitala i organizację pracy na oddziale, ukończyli również kursy BHP. W tajniki opieki nad noworodkami wprowadziły ich wykwalifikowane położne, które wyjaśniły, jak bezpiecznie zajmować się tak małymi dziećmi, jak je karmić i jak przytulać.

 

 

Porzucone noworodki

 

Powodów, dla których noworodki potrzebują dodatkowej opieki jest wiele.

 

To m.in. "choroba rodziców, brak możliwości codziennego dojeżdżania do malucha czy nawet porzucenie noworodka" - podaje magistrat.

 

Długofalowymi skutkami takiej sytuacji mogą być: narastający stres i wzrost poziomu lęku u dziecka oraz obniżenie sprawności jego układu odpornościowego.

 

Projekt "Senior maluszka tuli" został stworzony przez poznańskie Hospicjum Palium. Finansowanie pochodzi m.in. z budżetu Miasta Poznania przy współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych.

las/hlk/ polsatnews.pl, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze