Płońsk: 27-latek z zarzutem gwałtu na matce

Polska
Płońsk: 27-latek z zarzutem gwałtu na matce
pixabay.com/ zdj. ilustracyjne
Płońsk: brutalny gwałt na 59-latce. Zarzuty usłyszał jej syn

Prokuratura Rejonowa w Płońsku prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego gwałtu, którego miał dokonać 27-letni mieszkaniec gminy Płońsk. - Mężczyzna usłyszał m.in. zarzut obcowania płciowego z matką, co jest zagrożone karą od 3 do 15 lat więzienia - przekazała prokurator rejonowa Ewa Ambroziak.

Do gwałtu doszło pod koniec listopada w jednej z miejscowości w gminie Płońsk. 27-latek zmusił swoją 59-letnią matkę do obcowania płciowego. Później przerażona kobieta uciekła i zaalarmowała policję. Ta zatrzymała mężczyznę. Mężczyzna już wcześniej był agresywny wobec matki. 59-latka alarmowała o tym policję.

 

ZOBACZ: Ofiara gwałtu oblana benzyną i podpalona. 23-latka zmarła w szpitalu

 

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty; obcowania płciowego z matką, naruszenia jej nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariuszy w związku z wcześniejszymi interwencjami w sprawie 59-latki. Trafił do aresztu.

 

- Bezwzględną przesłanką zastosowania tymczasowego aresztowania, był jeszcze jeden bardzo ważny argument. Mężczyzna nie wyraził żadnej skruchy, a podczas przesłuchania stwierdził, że po powrocie do domu zabije matkę - powiedziała Ewa Ambroziak z Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

 

27-latkowi grozi od 3 do 15 lat więzienia.

 

Mężczyzna był wcześniej karany za naruszenie nietykalności cielesnej i groźby.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie