PiS szuka prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Sprawdź, ile będzie zarabiał

Biznes
PiS szuka prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Sprawdź, ile będzie zarabiał
Twitter.com/Centralny Port Komunikacyjny
Centralny Port Komunikacyjny

Ogłoszono konkurs na prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Kandydaci na szefa państwowej spółki mają na przesłanie zgłoszeń czas do piątku, 13 grudnia. CPK podało, że zarobki zarobki na poziomie 44 tys. zł brutto miesięcznie.

- Do końca roku powinniśmy poznać prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zakładamy, że rozstrzygniecie konkursu nastąpi przed Świętami - powiedział wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

 

ZOBACZ: Rząd Wielkiej Brytanii zaproponował 100 mln funtów kredytu na Centralny Port Komunikacyjny

 

O wyborze prezesa spółki zdecyduje rada nadzorcza spółki.

 

Zarobki określi rada nadzorcza

 

"Aktualne wynagrodzenie wszystkich członków zarządu, w tym prezesa, w spółce CPK wynosi 44 tys. zł brutto. Kwota netto wynosi w tym przypadku 29 tys. 450 zł" - podaje na swojej stronie CPK.

 

Wysokość wynagrodzenia nowego prezesa także określi rada nadzorcza, jednak stanie się to już po rozstrzygnięciu konkursu.

 

Spółka Centralny Port Komunikacyjny powstała na przełomie listopada i grudnia 2018 r., aby przygotować i zrealizować budowę nowego lotniska centralnego dla Polski i inwestycji towarzyszących, w tym nowej sieci linii kolejowych, dróg ekspresowych, autostrad i pozostałej infrastruktury przesyłowej.

las/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie