Liga Mistrzów. Milik drugim Polakiem z hat-trickiem

PAP/EPA/CIRO FUSCO
Milik jest drugim polskim piłkarzem, który zdobył co najmniej trzy bramki w jednym meczu Ligi Mistrzów.

Piłkarz Napoli Arkadiusz Milik skompletował hat-trick w meczu przed własną publicznością z KRC Genk w ostatniej kolejce grupy E Ligi Mistrzów. Milik tym samym został drugim, po Robercie Lewandowskim, polskim piłkarzem, który zdobył co najmniej trzy bramki w jednym meczu Ligi Mistrzów.

Po trafieniach w trzeciej i 26. minucie Polak w 38. wykorzystał rzut karny. Gospodarze wygrali 4:0.

To pierwsze gole Milika w obecnej edycji Champions League. 25-letni napastnik powraca do gry po prawie miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

ZOBACZ: Poznaliśmy jedenastkę wszech czasów. Polski Związek Piłki Nożnej świętuje stulecie istnienia

W wyjściowym składzie wicemistrzów Włoch znalazł się też Piotr Zieliński.

Łącznie 25-letni napastnik reprezentacji Polski ma w dorobku dziewięć goli zdobytych w LM. Pierwsze dwa zanotował jako zawodnik Ajaksu Amsterdam, a pozostałe już w barwach Napoli. Aż do wtorku jednak nie udało mu się w tych rozgrywkach zanotować trzech trafień w jednym spotkaniu.