Nocna akcja służb w Poznaniu. Mieszkańcy wrócili do swoich domów

Polska
Nocna akcja służb w Poznaniu. Mieszkańcy wrócili do swoich domów
Polsat News

Kilkadziesiąt osób, które zostały ewakuowane w związku z informacją o rozszczelnieniu instalacji gazowej na poznańskiej Wildzie, we wtorek nad ranem wróciło do swoich domów. Akcja służb na trwała całą noc.

W poniedziałek późnym wieczorem kilkadziesiąt osób, mieszkańców trzech kamienic na poznańskiej Wildzie, zostało ewakuowano w związku z informacją o rozszczelnieniu instalacji gazowej.

 

- Jest to dość poważna sytuacja. Policjanci, którzy są na miejscu już od trzech godzin zabezpieczają cały teren - mówił w poniedziałek wieczorem w Polsat News mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik KWP w Poznaniu.

 

- Wszyscy mieszkańcy zostali ewakuowani. Na miejscu działają pracownicy zakładu gazowniczego, którzy starają się zlokalizować źródło tego wycieku - mówił rzecznik. Jak dodał, "wszystkie dopływy gazu zostały odcięte. Po ewakuacji mieszkańców, mieszkania są otwarte, następuje przewietrzanie".

 

Akcję na miejscu zdarzenia prowadziło pogotowie gazowe, straż pożarna i policja. Z myślą o osobach ewakuowanych podstawiono autobusy MPK.

 

We wtorek nad ranem oficer dyżurny poznańskiej straży pożarnej poinformował, że działania na miejscu zostały zakończone, mieszkańcy mogli powrócić do swoich mieszkań.

prz/dk/ epoznan.pl, Polsat New, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie