"Startupy w Pałacu". Prezydent wręczył wyróżnienia

Polska
"Startupy w Pałacu". Prezydent wręczył wyróżnienia
PAP/Radek Pietruszka
Nagrody prezydenta są uhonorowaniem przedsiębiorców, którzy w swoich działaniach wspierają innowacyjny rozwój gospodarczy Polski i stanowią wzór do przedsiębiorczości.

- Ten konkurs ma dać młodym firmom większe możliwości otwarcia na rynki zagraniczne i rozwój - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia wyróżnień polskim firmom technologicznym w ramach konkursu "Startupy w Pałacu_Ekspansja".

Tegoroczna, piąta już edycja projektu "Startupy w Pałacu_Ekspansja" była poświęcona polskim młodym firmom innowacyjnym, które stworzyły produkt, usługę lub technologię i mają już doświadczenia w ekspansji na rynki zagraniczne. Nagrodą w konkursie jest udział w misji biznesowej, ufundowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

 

- Ten konkurs ma służyć temu, by stworzyć dla startupów jeszcze większe możliwości otwarcia się na rynki zagraniczne - mówił prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

 

Jak podkreślił, tegoroczni laureaci to firmy, które nie są początkującymi startupami. - To są firmy, które już mają za sobą jakiś sukces (...), już czegoś dokonały w obrocie międzynarodowym - mówił. Zaznaczył, że dzięki swej innowacyjności mają szanse na dalszy, dynamiczny rozwój i być może w przyszłości rozwiną się w duże koncerny.

 

"Priorytet to wspieranie małych i średnich firm w ich ekspansji zagranicznej"

 

W tegorocznej edycji konkursu, jak tłumaczył Duda, była oceniana nie tylko pomysłowość, ale również to, "na ile te pomysły, które firmy zaprezentowały w obrocie międzynarodowym, zostały podchwycone i przyniosły im biznesowy sukces".

 

Obecna na spotkaniu prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Grażyna Ciurzyńska zaznaczyła, że priorytetowym zadaniem PAIH jest wspieranie małych i średnich firm w ich ekspansji zagranicznej - zarówno w eksporcie, jak i inwestycjach. - To właśnie startupom potrzeba najwięcej wsparcia i odwagi, żeby odnaleźć się na często egzotycznych zagranicznych rynkach - mówiła.

 

Wskazała, że kapituła konkursu nominowała 10 młodych, innowacyjnych firm, z których prezydent wyróżnił pięć.

hlk/zdr/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie