Start Hołowni w wyborach prezydenckich. Schetyna zabrał głos

Polska
Start Hołowni w wyborach prezydenckich. Schetyna zabrał głos
PAP/Paweł Supernak
Grzegorz Schetyna komentuje decyzję o starcie w wyborach prezydenckich Szymona Hołowni

Nie będziemy nikogo lekceważyć, będziemy traktować te wybory bardzo poważnie – powiedział w poniedziałek w Lublinie szef PO Grzegorz Schetyna komentując zapowiedź startu w wyborach prezydenckich dziennikarza Szymona Hołowni.

Hołownia ogłosił w niedzielę w Gdańsku, że zamierza kandydować na urząd prezydenta w przyszłorocznych wyborach. Zapowiedział, że chciałby być prezydentem wszystkich Polaków, a nie wyborców jednej partii. Zadeklarował też, że chce przyjaznego rozdziału Kościoła od państwa.

 

"KO nie będzie nikogo lekceważyć"

 

Schetyna komentując tę informację podczas poniedziałkowej wizyty w Lublinie stwierdził, że jesteśmy jeszcze przed właściwą kampanią i każdy, kto spełnia warunki, m.in. ma odpowiedni wiek i zbierze odpowiednią liczbę podpisów z poparciem - ma prawo kandydować w wyborach prezydenckich.

 

ZOBACZ: Szymon Hołownia ogłosił start w wyborach prezydenckich

 

- Ale trzeba wiedzieć dlaczego to się robi, jakie ma się poparcie, do kogo się adresuje swój polityczny przekaz – zaznaczył szef Platformy.

 

Dodał, że będziemy jeszcze świadkami zgłoszeń wielu kandydatów. - Ja rozumiem, i chcę to bardzo wyraźnie powiedzieć: Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska nie będzie nikogo lekceważyć. Będziemy traktować te wybory bardzo poważnie, tak jak robimy to teraz, bo zaczęliśmy bardzo szybko prekampanię – powiedział Schetyna.

 

Prawybory w PO

 

- Zrobimy wszystko, jestem przekonany, że to przedstawiciel PO, Koalicji Obywatelskiej w drugiej turze będzie decydował o tym kto wygra tę prezydenturę. To dzisiaj jest nasze zobowiązanie i polityczny cel – podkreślił Schetyna.

 

ZOBACZ: "Zasypywać podziały", "stać po stronie słabszych". Debata prawyborcza w PO

 

Obecnie w PO trwają prawybory prezydenckie, w których rywalizują wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Spośród tych dwojga kandydata, który w przyszłym roku wystartuje w wyborach prezydenckich wyłoni 14 grudnia konwencja krajowa PO.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie