"Idzie za nim potężne finansowanie". Politycy o możliwym starcie Hołowni

Polska
"Idzie za nim potężne finansowanie". Politycy o możliwym starcie Hołowni
Flickr/Otwarte Klatki
Szymon Hołownia może wystartować w wyborach prezydenckich.

Możliwe, że w niedzielę Szymon Hołownia ogłosi w zorganizowanym przez siebie wydarzeniu "Dlaczego i po co?" swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich. - Może być kandydatem wagi ciężkiej, bo plotki głoszą, że idzie za nim potężne finansowanie i potężne wsparcie - powiedziała w "Śniadaniu w Polsat News" Barbara Nowacka (Koalicja Obywatelska).

Prowadzący "Śniadanie w Polsat News" Dariusz Ociepa zapytał swoich gości, czy Szymon Hołownia może być "kandydatem wagi ciężkiej" w wyborach prezydenckich. 

 

ZOBACZ: Szymon Hołownia ogłosił start w wyborach prezydenckich

 

- Myślę, że nie. Na pewno zagospodaruje ten elektorat, który zawsze idzie antysystemowo - ocenił Marcin Kulasek z Lewicy.

 

Innego zdania była Barbara Nowacka (KO). - Może być kandydatem wagi ciężkiej, bo plotki głoszą, że stoi za nim potężne finansowanie i potężne wsparcie, więc nikogo nie można lekceważyć. Popularny człowiek, może być trudny i dla PSL, i dla Andrzeja Dudy - powiedziała.

 

ZOBACZ: "Bardzo ciekawa", "obnażyła braki". Komentarze po debacie Jaśkowiak- Kidawa-Błońska

 

Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (PSL-Koalicja Polska) podkreślił, że "każdy kandydat, który ma zaplecze finansowe i cieszy się dużym zainteresowaniem mediów jest kandydatem, którego nie można lekceważyć". - Ja przypominam, że Andrzej Duda był kandydatem przez niektórych lekceważonym, a wygrał wybory - dodał.

 

Jakub Kulesza z Konfederacji życzył natomiast Hołowni, żeby zebrał 100 tys. wymaganych podpisów i wystartował w wyborach.

 

WIDEO: Fragment "Śniadania w Polsat News":

  

 

"Nie Czaputova, a Petru"

 

Jan Dziedziczak (PiS) powiedział, że nie porównywałby Hołowni do prezydent Słowacji Zuzany Czaputovej czy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. - Raczej do Ryszarda Petru i partii Nowoczesna, czyli tworu rzekomo nowego, świeżego, a stworzonego przez pewne środowiska mające na celu ratowanie establishmentu - ocenił.

 

Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta powiedział z kolei, że każdy obywatel, który uzyska wymagany wiek i zbierze 100 tys. podpisów może wystartować w wyborach. Podkreślił także, że Andrzej Duda "ze spokojem patrzy na to, co się dzieje na scenie politycznej".

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie