Powrót ks. Misiaka. Bohater skandalu organizuje warsztaty dla "poważnie zakochanych"

Polska
Powrót ks. Misiaka. Bohater skandalu organizuje warsztaty dla "poważnie zakochanych"
Facebook/Michał Misiak
Kapłanowi nie brakuje pomysłów na organizowanie kolejnych nietypowych akcji duszpasterskich

Charyzmatyczny kapłan, autor niekonwencyjnych inicjatyw ewangelizacyjnych i bohater skandalu, który wstrząsnął łódzkim Kościołem - był chwilowo ekskomunikowany - znów daje o sobie znać. Ks. Michał Misiak zaczął aktywnie dziać w nowej parafii i zachęca do udziału w warsztatach dla "poważnie zakochanych".  

Ksiądz Michał Misiak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych duchownych w archidiecezji łódzkiej, znany z niekonwencyjnych działań. Przed laty zorganizował m.in. Chrystotekę - imprezę, podczas której młodzi ludzie mogli posłuchać muzyki, potańczyć, pobawić się, a także wyspowiadać.

 

Duchowny był również twórcą chrześcijańskiej szkoły tańca Dance Hope dla młodych ludzi z trudnych środowisk. Nocą spacerował po ulicach centrum Łodzi i spowiadał. Walczył z dopalaczami, poszedł także z kolędą do agencji towarzyskiej.

 

"Chciał kochać, chciał mieć żonę"

 

Przez ostatnie miesiące o ks. Misiaku głośno jednak było za sprawą ekskomuniki, którą nałożył na niego abp Grzegorz Ryś.  Miało to być związanie przyjęciem przez niego chrztu w rzece Jordan we wspólnocie protestanckiej, co - według przepisów Kościoła katolickiego - stanowi schizmę.

 

Po powrocie z Izraela, ks. Misiak prosił przełożonych o zgodę na zdjęcie z niego celibatu. "Powiedziałem biskupowi, że mam pragnienie małżeństwa, że chciałbym kochać, że chciałbym mieć żonę, chciałbym ewangelizować, być księdzem, nawet gdzieś daleko na misjach, ale z żoną. Biskup mi odpowiedział, że nie ma takiej opcji" - opowiadał w czerwcu kapłan.  

 

ZOBACZ: Organizował Chrystotekę i szedł z kolędą do agencji towarzyskiej. Ksiądz wykluczony z Kościoła

 

Zaciągnięcie ekskomuniki było równoznaczne z zawieszeniem w czynnościach kapłańskich - nie mógł odprawiać mszy św. ani spowiadać.

 

W lipcu archidiecezja łódzka poinformowała, że abp Ryś zdjął z ks. Misiaka ekskomunikę. Decyzja ta miała być poprzedzona "serią rozmów" z duchownym, który jesienią został skierowany do posługi w Konstantynowie Łódzkim.

 

"Szczęśliwa żona jest jak żebro"

 

Jak się okazuje, na nowej placówce młody kapłan swoim zwyczajem nie szczędzi czasu ani sił w kreowaniu kolejnych nietypowych akcji duszpasterskich.

 

Właśnie poinformował o zorganizowaniu warsztatów dla "poważnie zakochanych" o nazwie "Szkoła miłości". Spotkania będą się odbywały  w pierwsze piątki miesiąca o godz. 19:00 w restauracji "U Ciebie czy u Mnie". Program ma być inspirowany naukami biblijnymi. Zaplanowano także pokaz filmów oraz koncerty.

 

"Szczęśliwa żona jest jak żebro... Chroni serce męża przed nieczystością, grubiaństwem i próżnością" - w taki sposób ksiądz zachęca do udziały w warsztatach, podczas których zakochani mają poznać "tajniki budowania trwałego, szczęśliwego i życiodajnego związku".

 

 

Większość komentujących post księdza na Facebooku zachwycała się propozycją. "Super pomysł i inicjatywa, która może przynieść wiele dobra, również nawiązania fajnych relacji między uczestnikami" - napisał pan Wiesław. "Bracie coś niesamowitego" - skomentował pan Przemysław.

 

Ks. Michał Misiak prowadzi również katechezę w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim. Aktywnie działa w parafialnym Caritasie i zachęca do przedświątecznych zbiórek żywności dla ubogich. Zorganizował dla parafian akcję "Trzy wieże" - bieg wokół trzech lokalnych kościołów.

emi/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie