Abp Ryś zdjął ekskomunikę z ks. Misiaka. Może spowiadać i odprawiać Mszę św.

Polska
Abp Ryś zdjął ekskomunikę z ks. Misiaka. Może spowiadać i odprawiać Mszę św.
Facebook/Michał Misiak

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, po podjętej pokucie i złożeniu wyznania wiary przez ks. Michała Misiaka, zdjął z niego ekskomunikę. Tę najcięższą kanoniczną karę znany łódzki duszpasterz i ewangelizator zaciągnął, przyjmując chrzest w niekatolickiej wspólnocie.

Abp Grzegorz Ryś w dokumencie skierowanym do ks. Misiaka napisał: "W oparciu o kanon 1355 par. 2 Kodeksu prawa kanonicznego, mając na uwadze podjęty przez Księdza czas pokuty i nawrócenia i złożone przede mną Wyznanie Wiary, niniejszym zwalniam Księdza z kary ekskomuniki wiążącej mocą samego prawa, którą zaciągnął Ksiądz 24 maja br.".

 

Ekskomunikę ks. Misiak, zaciągnął 24 maja br. W związku ze zdjęciem ekskomuniki, ks. Misiak może już odprawiać Mszę i spowiadać.

 

 

Rozmowy na ławce

 

Ks. Misiak od jakiegoś czasu kontynuuje w Łodzi akcję ewangelizacyjną, rozmawiając z przysiadającymi się do niego na ławkę osobami.

 

"Zapraszam Cię na wspólną modlitwę i rozmowę. Mam dla Ciebie czas i błogosławieństwo od mojego arcybiskupa. Ps. Zapraszam szczególnie samotnych, oszukanych, szukających nadziei i siły do wybaczenia oraz osoby żyjące bez sakramentów. Rozumiem Cię dziś lepiej" - napisał na swoim facebookowym profilu.

 

 

 

pgo/ KAI
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie