Puławy. Zwłoki obywateli Ukrainy w kontenerze. Zatrzymano 36-latka

Polska
Puławy. Zwłoki obywateli Ukrainy w kontenerze. Zatrzymano 36-latka
KPP Puławy

W gospodarstwie szkółkarskim w Dobrosławowie (woj. lubelskie) znaleziono zwłoki dwóch obywateli Ukrainy - powiedziała w poniedziałek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Puławach podkom. Ewa Rejn-Kozak. Według policji ciała były w kontenerze mieszkalnym.

Jak przekazała Ewa Rejn-Kozak, policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu ciał w niedzielę około godziny 13.

 

- Zostaliśmy powiadomieni, że w kontenerze mieszkalnym na terenie gospodarstwa szkółkarskiego zostały ujawnione zwłoki dwóch mężczyzn - powiedziała podkomisarz.

 

Dodała, że już wstępne czynności funkcjonariuszy wskazywały na to, że do ich śmierci mogły się przyczynić osoby trzecie. - Na miejscu pod ścisłym nadzorem prokuratora wykonywane były oględziny, czynności procesowe. Zabezpieczono ślady kryminalistyczne - podała.

 

ZOBACZ: Zwłoki w domu w Ząbkowicach Śląskich. 18-latek przyznał się do zabójstwa rodziców i brata

 

- Równolegle policjanci kryminalni ustalali okoliczności tego zdarzenia - co się stało i kto się do tego przyczynił. Niespełna cztery godziny po zgłoszeniu zatrzymano 36-letniego obywatela Ukrainy, który z dużym prawdopodobieństwem może mieć związek z tą sprawą - tłumaczyła policjantka.

 

Zabójstwo dwóch UkraińcówKPP Puławy
W sprawie zabójstwo dwóch Ukraińców został zatrzymany ich 36-letni rodak.

 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak przekazała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Puławach, w poniedziałek śledczy prowadzili kolejne czynności procesowe z jego udziałem.

 

Z kolei rzecznika Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka dodała, że w poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok zmarłych mężczyzn. Jej zdaniem 36-latek będzie w tej sprawie przesłuchany najprawdopodobniej we wtorek.

las/hlk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze