Zwłoki mężczyzny w lesie. "Możliwe zatrucie silnie toksyczną substancją"

Polska
Zwłoki mężczyzny w lesie. "Możliwe zatrucie silnie toksyczną substancją"
Polsat News/ Zdj. ilustracyjne
Nie wiadomo, czy udało się ustalić tożsamość mężczyzny.

Strażacy prowadzą działania w okolicy Małoszowa w gm. Książ Wielki. W lesie przy drodze krajowej nr 7 znaleziono samochód, a obok zwłoki mężczyzny. Ze zgłoszenia i wstępnego rozpoznania wynika, że może on być ofiarą zatrucia silnie toksyczną substancją - powiedział rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

W akcji uczestniczy 31 strażaków, w tym Specjalna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Krakowa, która ma się zająć neutralizacją ewentualnego skażenia. 

 

- Na miejscu są prowadzone działania z udziałem m.in. straży pożarnej, prokuratury, które mogą potrwać jeszcze dość długo. Wynika to z podejrzenia, że rejon może być skażony - powiedziała "Dziennikowi Polskiemu" rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Miechowie Ewelina Idzik.

 

Zwłoki zostały odnalezione przed przypadkową osobę, która poinformowała o tym policję - poinformowała gazeta. Według jej ustaleń nie wiadomo także, czy udało się ustalić tożsamość zmarłego. Miejsce, w którym doszło do zdarzenia, znajduje się około 200 metrów do drogi krajowej nr 7.


Nie wiadomo, czy mężczyzna jest ofiarą przestępstwa.

prz/ PAP, Dziennik Polski

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze