Wybory Miss Polski 2019. Znamy nazwisko najpiękniejszej Polki

Polska
Wybory Miss Polski 2019. Znamy nazwisko najpiękniejszej Polki
Polsat
O koronę najpiękniejszej walczyły 24 panie

Magdalena Kasiborska zdobyła tytuł Miss Polski 2019. Zabrzanka uczęszcza do szkoły wokalnej, gra również na fortepianie. Sport, muzyka i taniec to jej pasje. Magdalena studiuje kosmetologię. W wolnych chwilach gra w tenisa ziemnego.

W niedzielę odbyła się gala finałowa wieńcząca 30. edycję Narodowego Konkursu Piękności. 24 najpiękniejsze Polki stanęły do walki o tytuł Miss Polski 2019. Jubileusz 30-lecia odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Miss Polski 2019

 

Tytuł Miss Polski 2019 otrzymała Magdalena Kasiborska. Koronę przekazała jej I Wicemiss Polski z 1990 roku Beata Sudolska. Nie mogła zrobić tego ubiegłoroczna zwyciężczyni - Olga Buława, która 8 grudnia walczy w USA o tytuł Miss Universe 2019. 

 

Magdalena Kasiborska Miss Polski 2019Polsat
Magdalena Kasiborska Miss Polski 2019

 

Magdalena rozpoczęła studia na kierunku kosmetologia. W przyszłości planuje kształcić się w kierunku medycznym. Sport, muzyka i taniec to jej pasje. Przez 8 lat tańczyła taniec towarzyski. W wolnych chwilach gra w tenisa ziemnego. Dodatkowo uczęszcza do szkoły wokalnej. Gra również na fortepianie.

 

I wicemiss Polski została Natalia Piguła.

 

Polsat

 

Natalia ma 25 lat. Z zawodu jest inżynierem budownictwa i prowadzi własną firmę. W przyszłości chciałaby założyć rodzinę i spełniać się tak, jak spełnia się w roli bizneswoman. Jej pasją jest snowboard. Kocha zimę i śmiało może przyznać, że góry to jej drugi dom. Gdy robi się cieplej, deskę z chęcią zamienia na rolki. Jej planem jest przejazd chevroletem po USA, jednak ze względu na udział w konkursie przełożyła ten pomysł na później.

 

Miss Polski Widzów Polsatu

 

Tytuł Miss Polski Widzów Polsatu otrzymała Marta Skwierczyńska. Została ona również II Wicemiss Polski. 

Polsat

 

Marta na co dzień pracuje jako handlowiec. Jest świeżo po studiach o kierunku technik dentystyczny. W przyszłości planuje pracować w zawodzie. Uwielbia wszelkiego rodzaju sporty, nienawidzi nudy. Posiada zdolności manualne, dlatego interesuje się wizażem oraz pracami związanymi z jej kierunkiem studiów. Planuje podróż na Bali.

 

Z kolei tytuł Miss Polski Wirtualnej Polski otrzymała Anita Sobótka. 

 

Polsat

Jedną z pasji Anity jest nauka języków obcych, dlatego studiuje lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. Kocha sporty zimowe, a latem jazdę na rowerze. Mimo że jest cały czas aktywna fizycznie, to lubi czasami zrelaksować się przy dobrym kryminale. Jej pasją są także podróże, dlatego, gdy tylko ma czas wolny, planuje wyjazdy.

 

Nagrody

 

Finalistki Miss Polski oprócz korony i tytułu rywalizowały o nagrody o łącznej wartości 100 tys. zł., a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie.

 

Konkurs poprowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz, a materiały archiwalne z lat ubiegłych komentował Zygmunt Chajzer, który 30 lat temu poprowadził pierwszą galę Miss Polski. Kulisowe rozmowy z kandydatkami prowadziła Agnieszka Hyży.

 

Poza pięknie zaaranżowanymi pokazami kolekcji modowych, publiczność na gali oraz widzowie przed telewizorami mogli posłuchać koncertów polskich gwiazd muzycznych: Kombii, Grzegorza Hyżego oraz Sylwii Grzeszczak.

 

24 finalistki

 

Do finału Miss Polski 2019 zakwalifikowały się: Natalia Baran (Wałbrzych), Paulina Bołoz (Krynica-Zdrój), Agnieszka Choszcz (Linia), Aleksandra Drężek (Pisz), Weronika Frąckowiak (Oława), Małgorzata Gierach (Andrespol), Kornelia Gołębiewska (Morąg), Martyna Jagielska (Opole), Paulina Karasiuk (Wrocław), Magdalena Karoń (Warszawa), Magdalena Kasiborska (Zabrze), Dominika Konarska (Sosnowiec), Anna Kozłowska (Radom), Marta Machnik (Rzeszów), Justyna Maliszewska (Warszawa), Justyna Niegolewska (Szczecin), Zuzanna Oszmian (Białystok), Karolina Piaścik (Łomża), Natalia Piguła (Łódź), Nela Serwacińska (Konstantynów Łódzki), Marta Skwierczyńska (Rzgów), Anita Sobótka (Warszawa), Julia Szewczuk (Warszawa), Karolina Wiltowska (Jelenia Góra).

 

ZOBACZ: Olga Buława powalczy o koronę Miss Universe w USA. Wystąpi w sukni... z gęsich piór

 

Każda z kandydatek do tytułu wzięła udział w oficjalnej sesji zdjęciowej, autorstwa Marty Machy, która odbyła się w październiku w Hotelu Mistral w podwarszawskich Markach. Finalistki zaprezentowały się w przepięknych kreacjach projektantki Violi Piekut, o ich makijaże zadbały "Wariacje Piękna by Sylwia Piwowarczyk" natomiast o fryzury "Zaremba International Academy".

 

Gospodarzem koncertu finałowego, stanowiącego część Festiwalu Piękna, był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

pgo/ml/ polsat.pl, poslatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie