Olga Buława powalczy o koronę Miss Universe w USA. Wystąpi w sukni... z gęsich piór

Polska

- Zgrupowania to bardzo intensywny czas. To jest nawet kilkanaście godzin na nogach dziennie i trzeba cały czas prezentować się perfekcyjnie - powiedziała Olga Buława, Miss Polski 2018 w programie "Nowy Dzień z Polsat News". W środę Polka leci do USA, gdzie 8 grudnia będzie walczyć o koronę najpiękniejszej w konkursie Miss Universe.

Miss Polski 2018 w Stanach Zjednoczonych zaprezentuje się w sukni projektu Patrycji Kujawy.

 

Narodowy kostium z gęsich piór

 

Skrzydła mają rozpiętość i wysokość 1,5 metra. Tren rozciąga ma długość 3 metrów i szerokość około 3,5 metra. Do skrzydeł tych przyklejono około 10 tys. gęsich piór. Stworzenie i ozdobienie stelaża, na którym zostały zamocowane trwało około trzy tygodnie i wymagało poświęcenia od 12 do 18 godzin dziennie.

 

Dopasowana część białej sukni, czyli kostiumu narodowego, jest ręcznie wyszywana z siedmiu rodzajów różnej wielkości perełek i kamyków na siatce koloru cielistego. Sama środkowa haftowana suknia jest cięższa niż tren i skrzydła razem wzięte.

 

 

Buława w Atlancie będzie po raz pierwszy. Liczy, że będzie mieć czas na zwiedzanie, ale zaznacza też, że zgrupowania to "bardzo intensywny czas". 

 

 

- To jest kilkanaście nawet godzin na nogach dziennie i trzeba cały czas prezentować się perfekcyjnie. Jest przewidziane także personality interview, czyli będę musiała przedstawić swoją osobowość przed jury - wyjaśniła polska reprezentantka.

 

WIDEO: Buława wystąpi w sukni, do której przyklejono 10 tys. piór

 

  

 

Z koroną miss w podróży

 

Według 28-latki miniony rok był bardzo intensywny. 

 

- Cały czas pracowałam zawodowo, jestem stewardessą, więc latałam. Korona też była ze mną w podróży - mówi. - Uczestniczyłam w wielu pięknych wydarzeniach, poznałam mnóstwo osób, spróbowałam wielu ciekawych rzeczy - nawet byłam w kabarecie. Nie spodziewałam się, że dożyję takich chwil - dodaje. 

 

Czego nauczyła się o sobie?

 

- Nie wiedziałam, że mogę być tak odważna, że mogę przełamać swoją niepewność siebie.  Na pewno wyzwoliłam mocno swoją kobiecość - tłumaczy.

 

Finał Miss Polski 2019 w Polsacie

 

W tym samym dniu, również 8 grudnia odbędzie się również gala finałowa wieńcząca 30. edycję Narodowego Konkursu Piękności. 24 najpiękniejsze Polki staną do walki o tytuł Miss Polski 2019. Jubileusz 30-lecia odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Z Olgą Buławą, startującą w wyborach Miss Universe 2019, organizatorzy połączą się wirtualnie. 

 

Na razie nie podano, kto zamiast Buławy przekaże koronę najpiękniejszej Polce.

 

Finał Miss Polski 2019 w niedzielę 8 grudnia w Telewizji Polsat.

pgo/hlk/ Polsat News, Polsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie