Poszedł "za potrzebą" na dziedziniec. Mieszkańcy zwrócili mu uwagę, otworzył ogień

Świat
Poszedł "za potrzebą" na dziedziniec. Mieszkańcy zwrócili mu uwagę, otworzył ogień
PAP/EPA/Miguel Sierra/ zdj. ilustracyjne
Meksyk. Strzelanina w pobliżu siedziby prezydenta. Zginęły cztery osoby

Cztery osoby zginęły w sobotę podczas strzelaniny tuż obok Pałacu Narodowego, siedziby prezydenta kraju w historycznym centrum miasta Meksyk - poinformowały władze. W czasie incydentu Andresa Manuela Lopeza Obradora nie było w stolicy.

Według wstępnych ustaleń policji uzbrojony mężczyzna wszedł "za potrzebą" na dziedziniec jednego z budynków mieszkalnych w wąskiej uliczce prowadzącej do Pałacu Narodowego. Gdy mieszkańcy domu zwrócili mu uwagę na niestosowne zachowanie, wyciągnął pistolet i zastrzelił trzech z nich, a dwóch ranił. Interweniująca policja zabiła przestępcę.

 

ZOBACZ: Strzelanina gangsterów narkotykowych z policją w Meksyku. Kilkanaście ofiar

 

22 kwietnia tego roku, po masakrze 14 osób we wschodnim stanie Veracruz, prezydent Andres Manuel Lopez Obrador obiecał, że w ciągu sześciu miesięcy doprowadzi do zmniejszenia przemocy w kraju dzięki skierowaniu do walki z przestępczością zorganizowaną nowo powołanej przez niego formacji militarnej - Gwardii Narodowej złożonej z wojskowych i członków policji.

 

Pod koniec października Lopez Obrador przyznał, że ustanowiony przez niego półroczny termin upłynął bez uzyskania rezultatów.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze