Lodowisko na drogach. Seria kolizji w Małopolsce

Polska
Lodowisko na drogach. Seria kolizji w Małopolsce
Policja Oświęcim

Do kilkunastu kolizji doszło w sobotę rano na drogach powiatu oświęcimskiego. Wszystkie wynikały z bardzo trudnych warunków – powiedziała rzecznik oświęcimskiej policji. W najpoważniejszej: w Chełmku, uszkodzone został cztery pojazdy.

W Chełmku kierowca samochodu osobowego zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby udzielić pomocy kobiecie, która wywróciła się na chodniku. Jadąca za nim ciężarówka zaczęła hamować i wpadła w poślizg uderzając w pojazd.

 

- Kierowca autobusu, który jechał za nimi próbując je ominąć, również wpadł w poślizg, zjechał z jezdni uderzając w sklep, a następnie w przystanek autobusowy. Za autokarem jechała kolejna ciężarówka, której kierowca próbując uniknąć najechania na pojazdy uderzył w słup energetyczny – zrelacjonowała asp. szt. Małgorzata Jurecka.

 

ZOBACZ: Zginęło dwóch młodych mężczyzn. Koszmarny wypadek pod Lublinem

 

Policjantka poinformowała, że w wyniku zdarzenia nikt z jadących pojazdami nie został poszkodowany. - Stłuczeń doznała jedynie piesza, która wywróciła się na chodniku – dodała.

 

Kolizje w powiecie oświęcimskimpolicja Oświęcim
Kolizje w powiecie oświęcimskim
Kolizje w powiecie oświęcimskimpolicja Oświęcim
Kolizje w powiecie oświęcimskim

 

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci, strażacy, ratownicy medyczni oraz pracownicy energetyki.

 

- Apelujemy o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków drogowych. Nawierzchnia drogi w czasie opadów deszczu i śniegu jest śliska więc droga hamowania się wydłuża, a przy gwałtownym hamowaniu pojazd wpada w poślizg – przypomniała Jurecka.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie