Kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę. A świadek robił ofierze zdjęcia. Grożą mu 2 lata więzienia

Moto
Kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę. A świadek robił ofierze zdjęcia. Grożą mu 2 lata więzienia
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Klaus Friese
Jeden ze świadków pochylał się nad ofiarą i robił jej zdjęcia, a w pewnej chwili zaczął nagrywać telefonem komórkowym

"Jesteśmy wstrząśnięci" - napisali niemieccy policjanci, którzy pojawili się na miejscu wypadku. We Frankfurcie nad Menem 40-letni kierowca samochodu ciężarowego potrącił 77-letniego rowerzystę. Straszy mężczyzna zginął na miejscu, a kierowca ciężarówki doznał szoku. Tymczasem wokół ofiary zebrali się gapie. Jeden z nich zaczął robić zdjęcia i filmować martwego rowerzystę.

Według wstępnych ustaleń policji rowerzysta chciał na jednym ze skrzyżowań we Frankfurcie nad Menem skręcić w prawo na skrzyżowaniu i upadł, a kierowca ciężarówki, który również skręcał w prawo, nie zauważył go. 77-letni rowerzysta został ciężko ranny. Zmarł przed przybyciem pogotowia ratunkowego. 40-letni kierowca ciężarówki był w szoku.

 

ZOBACZ: Zepsuta ciężarówka, brak pasa awaryjnego na autostradzie i nadjeżdżający jeep

 

Pochylał się nad ofiarą i kręcił film

 

Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, zastali grupę gapiów. Jeden z nich pochylał się nad ofiarą i robił jej zdjęcia, a w pewnej chwili zaczął nagrywać nad śmiertelnie rannego mężczyznę telefonem komórkowym. 

 

Mundurowi nie kryli oburzenia. Wyrazili je na Twitterze. "Człowiek stracił życie. Świadek fotografował z bliska. Jesteśmy wstrząśnięci jego zachowaniem" - napisali funkcjonariusze.

ZOBACZ: Rozpędzony samochód staranował wóz strażacki. Nagranie zderzenia na autostradzie w Czechach

 

Policja poinformowała również, że przeciwko gapiowi podjęto kroki prawne. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. 

 

"Podglądacze  są coraz bardziej bezwzględni i bezczelni"

 

Mundurowi zauważają, że coraz częściej tak zwani "obserwatorzy" utrudniają służbom ratunkowym codzienną pracę. "Podglądacze  są coraz bardziej bezwzględni i bezczelni" - informuje frankfurcka policja w komunikacie.

 

"Robiący zdjęcia lub filmujący podczas przejeżdżania obok miejsca wypadku, cieszący się cierpieniem innych ludzi - wyrażają brak przyzwoitości!" - podkreśla policja i przypomina, że utrudnianie pracy służbom jest przestępstwem.

grz/ "Frankfurter Allgemeine Zeitung", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie