Oświadczenie syna Banasia. "Moja decyzja ma charakter w pełni suwerenny"

Polska
Oświadczenie syna Banasia. "Moja decyzja ma charakter w pełni suwerenny"
Polsat News
Jakub Banaś zakończył pracę w banku Pekao SA.

Zakończyłem pracę w Banku Pekao SA; moja decyzja ma charakter w pełni suwerenny - napisał w czwartek w oświadczeniu Jakub Banaś. Rzeczniczka banku poinformowała, że takie oświadczenie zostało jej firmie przekazane.

"Oświadczam, że zakończyłem pracę w Banku Pekao SA. Moja decyzja ma charakter w pełni suwerenny. W Banku miałem okazje z sukcesem zrealizować projekty o charakterze strategicznym, które wykorzystywały moje kwalifikacje i pozwoliły mi uzyskać dodatkowe doświadczenie" - czytamy w oświadczeniu, datowanym na 5 grudnia 2019 r.

 

ZOBACZ: Sprawa Banasia w "Polityce na Ostro". "Ktoś go krył" kontra "nie wydaje mi się"

 

Jakub Banaś podziękował bankowi oraz wszystkim koleżankom i kolegom za zaufanie i dobrą współpracę.

 

"Jednocześnie zwracam się z prośbą o nie łączenie mnie i moich decyzji zawodowych z doniesieniami medialnymi dotyczącymi Banku Pekao SA." - dodał.

 

"Oświadczenie wyczerpuje temat"

 

Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Pekao Katarzyna Żądło poinformowała, że takie oświadczenie wpłynęło do banku. - Potwierdzam, że takie oświadczenie pan Jakub nam przekazał - powiedziała. Dodała, że jego treść jest wiążąca.

 

Pytana o to, którego dnia Jakub Banaś zakończył pracę w Pekao, odpowiedziała: "Data oświadczenia jest dzisiejsza". Podkreśliła, że to oświadczenie wyczerpuje temat.

 

ZOBACZ: Nieoficjalnie: syn Mariana Banasia stracił pracę w banku Pekao SA

 

Jakub Banaś jest synem Mariana Banasia, prezesa NIK. Od ubiegłego tygodnia dymisji Banasia domagają się politycy PiS. Premier Mateusz Morawiecki mówił w ubiegły piątek, że wnioski z raportu CBA dotyczące oświadczeń majątkowych powinny skłaniać prezesa NIK do dymisji. W środowym oświadczeniu Marian Banaś zapowiedział, że będzie kontynuował misję prezesa NIK.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie